Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Три представники НААУ увійшли до складу Робочої групи з питань фінмоніторингу при Мінюсті

Три представники НААУ увійшли до складу Робочої групи з питань фінмоніторингу при Мінюсті

Адвокатура
21:47 Ср 13.05.20 1697 Переглядів
Версія для друку

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, Голова Комітету з питань БПД Олександр Дроздов та Голова Комітету з питань митного і податкового права Яків Воронін увійшли до складу Робочої групи з питань нормативно-правового забезпечення у сфері фінансового моніторингу при Міністерстві юстиції України.

Відповідний наказ підписаний міністром юстиції Денисом Малюською.

Рада адвокатів України неодноразово розглядала питання реалізації закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню поширення зброї масового знищення», який був прийнятий у грудні 2019 року. Зокрема, було створено робочу групу, яка розробляла рекомендації для адвокатів, що стали суб’єктами первинного фінмоніторингу за цим законом. Особливості застосування можна прочитати тут

«НААУ, члени нашої робочої групи уважно вивчали не тільки національне, але і міжнародне законодавство, аби належним чином захистити статус адвоката та одну з ключових гарантій адвокатської діяльності  - адвокатську таємницю. Ми багато взаємодіяли з Радою адвокатських і правничих товариств Європи, яка має досвід у питаннях адаптації вимог фінансового моніторингу в адвокатській діяльності. Тому при реалізації рекомендацій FATF, Ради Європи, директив ЄС міжнародний стандарт незалежності адвокатської діяльності має бути відстояний. НААУ отримала достатньо ґрунтовну експертизу від міжнародних адвокатських організацій, аби це відбулося на рівні українського законодавства»,  - коментує Валентин Гвоздій.

Робоча група створена Мінюстом з метою належної практичної реалізації положень закону №361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». До її складу увійшли представники Міністерства юстиції, Державної служби фінансового моніторингу, Нотаріальної палати України та Національної асоціації адвокатів України.

Нагадаємо, 28 квітня набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню поширення зброї масового знищення» № 361-ІХ (крім абзацу третього підпункту 9 пункту 6 розділу Х).

Адвокатські бюро, адвокатські об’єднання та адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Виключення становлять особи, які надають послуги в рамках трудових правовідносин.

 

 

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл