Особливості фіноперацій за законом про фінмоніторинг деталізовані Нацбанком - Віталій Власюк | НААУ

Особливості фіноперацій за законом про фінмоніторинг деталізовані Нацбанком - Віталій Власюк

Законодавство
15:29 Вт 28.04.20 4463 Переглядів
Версія для друку

28 квітня набуває чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню поширення зброї масового знищення» № 361-ІХ (крім абзацу третього підпункту 9 пункту 6 розділу Х).

Адвокатські бюро, адвокатські об’єднання та адвокати, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу. Виключення становлять особи, які надають послуги в рамках трудових правовідносин.

Голова Комітету НААУ з міжнародного права Віталій Власюк та адвокат Владислав Власюк вказують на основні особливості фінансових операцій за нових умов.

• обмежуються “анонімні” операції типу поповнення рахунку через термінал (відтепер до 5к або ідентифікуй себе)

• з’являються нові суб’єкти фінмоніторингу -  поштові оператори, адвокати, ріелтори, бухгалтери, емітенти електронних грошей (перевіряти і певною мірою відповідати за легальне походження коштів наприклад сторін угоди)

• кінець анонімності для електронних гаманців (власники мають пройти ідентифікацію до кінця року, про крипту неочевидно)

• фінмоніторинг – це, перш за все, про великі транзакції (поріг з 150к підняли до 400к)

З публічних пояснень Нацбанку, зауважує Владислав Власюк, це виглядатиме таким чином: 1. Перекази з власного рахунку не потребують додаткових ідентифікацій (ваш банк про вас вже все знає) 2. Переказ готівкою через термінал можливий без обмежень, якщо вас ідентифікують; якщо анонімно - то до 5к 3 зарахування невеликих сум на свою картку не є ризиковими для більшості банків (отже, на розсуд банку, можуть і блокувати) 4. Не потрібно підтверджувати походження коштів для невеликих транзакцій, ваш банк про вас вже все знає 5 не потрібна додаткова ідентифікація для переказів з картки на картку, чи онлайн платежів карткою 6 поповнити картку з термінала можна до 5к, більшу суму - тільки власну карту за умови додаткової ідентифікації особи 7. Транзакції більше 400к реально означають моніторинг (з перспективами блокування), але це більше, ніж було 150к 8. Електронні гаманці функціонуватимуть за умови проходження ідентифікації їх власниками (до кінця року) 9. Нові суб’єкти фінмоніторингу: адвокати, бухгалтери, ріелтори… Ймовірно, ці нові суб’єкти матимуть відповідальність перевіряти походження коштів 10. Обов’язковий моніторинг транзакцій більше 400к замість 150к 11. Поповнити рахунок через термінал готівкою на більше 5к потрібна буде додаткова ідентифікація 12. Ліміт 15к операцій без відкриття рахунку після якого додаткова перевірка тепер буде 30к.

«Загалом, мова йде про запровадження ризик-орієнтованого підходу для здійснення моніторингу фінансових операцій», -констатує Владислав Власюк.

Більше про те, як новий закон вплине на адвокатську діяльність, можна переглянути тут

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 1450

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 2593

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 2866

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3262

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3124

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2154

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3152

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3479

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл