Стартував новий конкурс для адвокатів БПД | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Стартував новий конкурс для адвокатів БПД

БПД
13:24 Вт 07.10.25 3449 Переглядів
Версія для друку

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучатимуться для надання безоплатної вторинної правничої допомоги. Він триватиме до 8 грудня 2025 року по всій Україні крім Донецької, Луганської областей та АРК.

Наказ Координаційного центру з надання правничої допомоги від 02.10.2025 №41 оприлюднено на сайті відомства.

Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно до 5 листопада зареєструватися, заповнити анкету та біографічну довідку, акцентуючи увагу на юридичну діяльність, указати електронну пошту та завантажити копії документів.

У КЦ нагадують, що документи (заява, згода на обробку персональних даних, копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та паспорту, мотиваційний лист) мають відповідати Порядку і умовам проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги (постанова Кабміну від 28.12.2011 №1362).

Після реєстрації адвокат отримає повідомлення про прийняття заявки на опрацювання. У разі встановлення невідповідності документів встановленим вимогам процедуру реєстрації для участі в конкурсі можна буде пройти повторно в межах терміну реєстрації.

З 11 по 16 листопада кандидати мають пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги» та виконати тестові завдання, що оцінюються автоматично.

З 18 листопада конкурсні комісії почнуть опрацьовувати і оцінювати подані документи. Критеріями оцінки стануть стаж адвокатської діяльності, наявність або відсутність застосування до адвоката дисциплінарних стягнень та результат проходження дистанційного курсу.

З 20  по 27 листопада кандидатів чекають індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією. Адвокатів оцінюватимуть за критеріями мотивації до надання БПД, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правничої допомоги.

Результати конкурсу КЦ обіцяє оприлюднити 22 грудня на сайті системи надання безоплатної правничої допомоги. Перевірити їх можна буде в розділі «Реєстр адвокатів».

Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання БВПД на підставі договору, відповідно до Порядку і умов укладення договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, затверджених постановою Кабміну від 11.01.2012 № 8.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в Одесі

Навчання

Як підготувати дитину до участі в судовому процесі — практикум в…

Підготовка дитини до візиту в суд — важливий етап забезпечення дотримання її процесуальних прав як учасника провадження, чия думка має бути зрозуміла та почута. Консультації мають враховувати вік, рівень розвитку, індивідуальні особливості та мову, яку дитина сприймає найкраще.

11:48 Чт 26.02.26 112
Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

Законодавство

Законопроекти про ДРТ потребують доопрацювання — НААУ

У Національній асоціації адвокатів України звернули увагу на існуючі термінологічні розбіжності, прогалини в регулюванні реєстрів і донорства, а також на ризики непропорційних обмежень доступу до допоміжних репродуктивних технологій у проектах, внесених на розгляд парламенту.

9:17 Чт 26.02.26 126
НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

НААУ долучиться до розробки курсу HELP про Конвенцію про захист…

Правнича спільнота потребує системного навчального продукту, який би комплексно розкривав механізми реалізації прав і гарантій, передбачених Конвенцією Ради Європи про захист професії адвоката.

11:29 Ср 25.02.26 187
Дайджест практики Верховного Суду із земельних спорів підготували в НААУ

Cудова практика

Дайджест практики Верховного Суду із земельних спорів підготували…

Комітет НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права оприлюднив огляд судової практики Верховного Суду із земельних спорів за ІІ півріччя 2025 року. Дайджест систематизує актуальні правові підходи, які сформували Велика Палата та касаційні суди.

9:23 Ср 25.02.26 321
Як тіньові звіти стали грантовим сервісом, пояснили дослідники зі США

Євроінтеграція

Як тіньові звіти стали грантовим сервісом, пояснили дослідники зі…

Тіньова звітність часто стає інструментом грантової економіки й конкуренції за вплив на політику. Така «експертиза» підміняє неупереджений аналіз делегітимізацією адвокатського самоврядування, маскує конфлікт інтересів і використовується як канал зовнішнього тиску на інституцію.

19:31 Вт 24.02.26 278
Чи може захисник лишатися у справі після втрати довіри?

Cудова практика

Чи може захисник лишатися у справі після втрати довіри?

Порушене місцевим судом питання про відповідальність адвоката перед КДКА через неналежну процесуальну поведінку та відмова обвинуваченого від нього з цих підстав унеможливлює перегляд справи за участю даного захисника.

12:47 Вт 24.02.26 260
З’явився переклад звіту про адвокатуру, презентованого у Європарламенті

Євроінтеграція

З’явився переклад звіту про адвокатуру, презентованого у…

Оприлюднено переклад дослідницького звіту про українську адвокатуру в умовах війни, який раніше презентували в Європейському парламенті у Брюсселі. Документ представлений як підґрунтя для розмови про верховенство права, євроінтеграційні прагнення України та протидію російській дезінформації у правовій сфері.

16:46 Пн 23.02.26 557
Як оформити звільнення з військової служби: практикум

Захист військових

Як оформити звільнення з військової служби: практикум

Питання звільнення з військової служби залишається одним із найбільш актуальних та складних для українських захисників та їхніх родин. Через постійні зміни в законодавстві військовослужбовці часто стикаються з відмовами у звільненні зі служби, або ж навіть у розгляді рапортів.

13:48 Пн 23.02.26 525

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл