"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ створила робочу групу для взаємодії з судовою владою у впровадженні електронного судочинства

НААУ створила Робочу групу з питань впровадження електронного правосуддя.
Відповідне розпорядження Голови НААУ Лідії Ізовітової підписано 9 квітня.
До складу робочої групи увійшли керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, голови комітетів НААУ – Владислав Білоцький, Сергій Барбашин, Іван Гречківський, Олег Простибоженко, Олексій Ющенко, Заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу Юрій Бауман, Заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів Юрій Григоренко та член Ради молодіжного комітету UNBA NextGen Володимир Мацко.
Головою робочої групи є Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій.
Основним завданням робочої групи є розробка пропозицій щодо ефективного впровадження підсистеми «Електронний суд» та комунікація цих напрацювань єдиної професійної організації адвокатури до органів судової влади.
Як визначено у розпорядженні, метою цих зусиль має стати запровадження в дію програмного продукту, що відповідатиме діючому законодавству України та забезпечуватиме реалізацію прав та свобод громадян.
Голові Робочої групи доручено організувати та забезпечити комунікацію з Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією України та іншими органами влади, установами, підприємствами, організаціями, які залучені до впровадження в Україні проекту «Електронний суд» з метою врахування позиції Національної асоціації адвокатів України щодо дотримання гарантій здійснення адвокатської діяльності та інших питань.
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.