ССВЕ планує стати консультативним органом Ради Європи з питань адвокатури
У Відні відбулося засідання постійного комітету Ради адвокатських і правничих товариств Європи.
В ювілейному пленарному засіданні ССВЕ з нагоди 60-річчя найбільшої професійної європейської організації адвокатів бере участь делегація НААУ на чолі з головою НААУ, РАУ Лідією Ізовітовою.
«Сьогодні під час засідання постійного комітету було затверджено план розпочати переговори з Радою Європи стосовно того, щоб ССВЕ отримала статус консультативного органу, який репрезентує правничу професію у Раді Європі», - повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який також перебуває у Відні у складі делегації НААУ.
Переговори між ССВЕ і Радою Європи матимуть наслідком укладання Меморандуму про взааєморозуміння, за яким ССВЕ стане поза-інституційним консультаційним органом РЄ. «Це стане важливим кроком вперед для ССВЕ, яка буде формально залучена до діяльності Ради Європи у питаннях своєї компетенції і дозволить залучати ССВЕ для попередньої роботи РЄ як офіційного представника правничої професії Європи», - ідеться у пояснювальній записці до голосування по цьому питанню.
Ця робота пов’язана з імплементацією рекомендації ПАРЄ 2121 (2018) щодо розробки Європейської конвенції про роль адвокатської професії. Отримання статусу консультативного органу посилить роль ССВЕ у діяльності Ради Європи з питань загроз незалежності адвокатури та прав адвокатів і сприятиме формуванню єдиного підходу у вирішенні цих питань згідно із стратегією і пріоритетами всієї європейської адвокатури.
Також посилиться роль ССВЕ у розробці власне проекту європейської конвенції про професію юриста. Внесок ССВЕ у діяльність Ради Європи може мати форму загальних рекомендацій / вказівок з питань, що представляють інтерес для CCBE (таких як верховенство права), що посилить значення CCBE та європейської юридичної професії в державах-членах Ради Європи.
CCBE також зможе у співпраці з Радою Європи робити свій власний внесок у контрольний список Венеціанської комісії з питань верховенства права (Venice Commission’s Rule of Law checklist) щодо порушень прав адвокатів. «Цей внесок міг би забезпечити врахування ефективної здатності адвокатів виконувати свої професійні обов'язки без побоювання репресій, перешкод, залякувань чи домагань як важливого елемента для доброчесності та збереження верховенства права», - ідеться у пояснювальній записці.
НААУ має статус спостерігача в ССВЕ і є єдиною організацією, яка представляє українську адвокатуру.
«У зв’язку з тим, що ССВЕ матиме меморандум з РЄ, доцільно підняти питання надання Українській адвокатурі статусу повного членства в ССВЕ, оскільки Україна є членом Ради Європи. Це можливо лише через внесення змін до статуту ССВЕ, оскільки наразі повноцінне членство у ССВЕ може отримати лише адвокатура країни-члена Євросоюзу, а Рада Європи включає в себе більше членів ніж ЄС», - говорить Валентин Гвоздій.
Нагадаємо, в 2019 році ССВЕ направила 78 листів для захисту прав адвокатів у 31 країну світу. НААУ в 2019 році зверталася до ССВЕ щодо декількох випадків порушень прав адвокатів і перешкод діяльності органів адвокатського самоврядування.
Популярні новини
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.
Cудова практика
Судову практику з трудових спорів у 2024 році зібрали у дайджесті
Переведення на роботу в іншу місцевість, зупинення дії трудового договору, зміна істотних умов праці, систематичне невиконання трудових обов’язків, звільнення за власним бажанням, скорочення, знищення виробничих потужностей, закінчення дії трудового контракту, допуск до роботи без оформлення трудових відносин…
Законодавство
Факт батьківства установлюватимуть в окремому провадженні - НААУ…
Статтю 315 (Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення) ЦПК пропонується доповнити нормою щодо встановлення факту батьківства відповідно до частини першої статті 130 Сімейного кодексу в порядку окремого провадження.