Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Відбулася зустріч керівництва НААУ з делегацією МКЮ

Відбулася зустріч керівництва НААУ з делегацією МКЮ

Адвокатура 13:22 Вт 05.03.19 1319 Переглядів Версія для друку

Відбулася зустріч керівництва НААУ з делегацією Міжнародної комісії юристів, яка перебуває з ознайомчою місією в Україні.

У зустрічі взяли участь заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, заступник голови Комітету захисту прав адвокатів Ігор Колесников та член комітету Олег Гарник, заступник голови Комітету з міжнародних звязків Віталій Власюк, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, член Ради адвокатів м. Києва Ганна Литвин. З боку МКЮ – директор програм МКЮ у Європі та Центральній Азії Розін Піллай, в.о. президента Асоціації адвокатів Нідерландів Моніка Бремер, адвокат Швейцарії Жозеф Алкату, старший юридичний радник Європейської програми МКЮ Тимур Шакіров, юридичний консультант програми Марія Рудько.

Темою зустрічі стало дотримання прав адвокатів в Україні. У зв’язку з цим було обговорено власне причини появи законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055, а також закладені у ньому загрози для здійснення адвокатами ефективного захисту, надання правничої допомоги усім громадянам України, існування незалежного адвокатського самоврядування.

Валентин Гвоздій наголосив, що реформа адвокатури у порушення міжнародних стандартів розроблялася без участі єдиної професійної організації адвокатів та в результаті, як одну з ключових новел, запропонувала федеративну модель адвокатського самоврядування.  Реальна реформа, за словами Валентина Гвоздія, мала насамперед створити на рівні законодавства дієві механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, зокрема, через зміни до кримінального процесуального законодавства. 15 лютого з’їзд адвокатів як вищий орган адвокатського самоврядування звернувся до Верховної Ради із закликом повернути законопроект його автору на доопрацювання.

У ході зустрічі  було наголошено, що уже на етапі розгляду законопроекту  у парламенті проти цієї законодавчої ініціативи виступили також авторитетні правозахисні організації -  Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Регіональний центр прав людини, Фундація Відкритий Діалог. Окрім того, зауваження до законопроекту надав спеціальний доповідач ООН з питань незалежності суддів та адвокатів.

Серед інших аспектів реформування адвокатури було обговорено зміни процедури доступу до професії. Наразі, повідомив Валентин Гвоздій, чинний закон про адвокатуру дозволяє модернізувати порядок складання кваліфікаційних іспитів та мінімізувати вплив суб’єктивних факторів на оцінювання. Впродовж цього року такі зміни з ініціативи НААУ будуть втілені на практиці.

У темі порушень прав адвокатів України сторони домовилися про обмін оновленими систематизованими даними про такі факти. При цьому було наголошено на тому, що здебільшого порушниками професійних прав є працівники правоохоронних органів, а результативність притягнення до законної відповідальності за утиски адвокатів мінімальна.

 За підсумками перебування в Україні місія МКЮ підготує пакет рекомендацій.

У листопаді 2018 року НААУ та Міжнародна комісія юристів уклали Меморандум про співпрацю в галузі міжнародного захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності.

Міжнародна комісія юристів - (The International Commission of Jurists (ICJ)) - недержавна організація, що працює в сфері міжнародного права прав людини і міжнародних стандартів системи правосуддя. Комісія є постійно діючою групою з 60 провідних юристів (суддів і адвокатів) з різних країн, у тому числі, представників вищого ешелону судової влади в Австралії, Канаді, Південній Африці, Німеччині, Аргентині та інших країнах світу.

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2019;
№5 травень 2020 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування