НААУ налаштована активізувати співпрацю з проектом пробації Norlau у розробці електронного моніторингу | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ налаштована активізувати співпрацю з проектом пробації Norlau у розробці електронного моніторингу

Різне
11:36 Чт 28.02.19 1716 Переглядів
Версія для друку

27 лютого відбулася зустріч керівництва НААУ з представниками проекту , який реалізовує в Україні Міністерство юстиції і громадської безпеки Норвегії та посольство Норвегії. Проект націлений на розробку правової бази для розширення використання альтернативних санкцій, не пов’язаних з позбавленням волі, скорочення кількості ув’язнених та зменшення рецидивної злочинності

 У зустрічі взяли участь голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, голова ВКДКА Сергій Вилков, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник; керівник відділу проектної співпраці МЗС Норвегії Тур Мартін Мьоллер, старший радник МЗС Норвегії Хільде Аустад, голова проекту Norlau «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» Віллі Гілл.

Основною темою зустрічі стало продовження співпраці адвокатури у реалізації проекту в Україні.

«Ми готові і надалі працювати над цим проектом разом з вами, усвідомлюємо його важливість і розуміємо, який він принесе результат. Ми вдячні за те, що ви зробили для України», - сказала Лідія Ізовітова.

Наступним етапом проекту є розробка системи електронного моніторингу в рамках діяльності Робочої групи  питань удосконалення законодавства у сфері застосування кримінальних покарань, не пов’язаних  з позбавленням волі (створена наказом Мінюсту від 22 лютого 2019 року). Концепцію має в подальшому затвердити Міністерство юстиції.

Застосування електронних технологій у процесі відбування покарань може замінити певні аспекти ув’язнення, а пробаційний контроль за звільненими достроково є тією сферою, де можливі подальші законодавчі зміни та робота з іншими учасниками кримінальної юстиції. Цей напрямок діяльності передбачений Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Сергій Вилков наголосив на тому, що  представництво адвокатів у робочій групі, яка займатиметься цим питанням, має бути збільшене.  Наразі пропонується включити до такої робочої групи лише 1 адвоката. Голова ВКДКА аргументував це тим, що саме адвокати керуються пріоритетністю прав та інтересів клієнтів і реально розуміють рівень порушень прав людини, який існує в СІЗО. «З кричущими порушеннями прав людей в СІЗО борються саме адвокати. Відтак, для ефективності захисту прав людини у робочій групі переважну більшість мають  складати саме адвокати», - наголосив Сергій Вилков.

В ході зустрічі також було обговорено виконання Україною рішень, прийнятих ЄСПЛ на користь громадян України.

Довідково: 19.20.2016 Міністерство юстиції України та Міністерство юстиції і громадської безпеки Королівства Норвегія підписали Угоду про співробітництво в процесі впровадження пробації в Україні.

Документ передбачає підтримку з боку норвезької сторони проекту технічної допомоги «Повномасштабне впровадження пробації в Україні». Метою проекту є підтримка впровадження в Україні інституту пробації, що базується на міжнародно-правових стандартах прав людини.

Проект  має на меті зниження показників повторних правопорушень, сприяння в реінтеграції правопорушників у суспільство, зменшення кількості ув’язнених та підвищення рівня безпеки суспільства в цілому.

Популярні новини

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів презентували в НААУ

Видання

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…

Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

13:20 Пт 23.05.25 621
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 1330
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1338
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1465
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1176
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1404
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1433
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1415

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл