"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
9 листопада відбулося відкриття Кабінету історії адвокатури Буковини



9 листопада 2018 року у Юридичному Інституті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за сприяння Національної Асоціації Адвокатів України, Центру досліджень адвокатури і права НААУ та Ради адвокатів Чернівецької області відбулося відкриття Кабінету історії адвокатури Буковини!
З нагоди відкриття Кабінету історії адвокатури Буковини кафедрою процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича разом із Національною Асоціацією Адвокатів України, Центром досліджень адвокатури і права НААУ та Радою адвокатів Чернівецької області було проведено тематичний захід – Круглий стіл на тему «Історія адвокатури Буковини».
Метою Круглого столу було дослідження діяльності провідних адвокатів Буковини, які зробили вагомий внесок в українське національне відродження та державне будівництво, у розвиток адвокатури та правничої науки. Таке дослідження ініційовано Центром дослідження адвокатури і права НААУ в рамках проекту «Історія адвокатури України».
Тематичними напрямками роботи Круглого столу були:
- Зародження інституту адвокатури на Буковині.
- Адвокатура краю в добу Австро-Угорської імперії (1781 – 1918 рр).
- Участь адвокатів Буковини в українських визвольних змаганнях першої половини XX століття: події і постаті.
- «Буковинське віче» і проголошення возз’єднання Північної Буковини із ЗУНР та Злука з «Великою Україною».
- Розвиток адвокатури на Буковині у складі Румунії (1918 – 1940 рр.).
- Буковинські адвокати в радянський період: особливості професійної реалізації.
- Відомі адвокати Буковини та їх внесок у розбудову сучасної України.
На Круглому столі виступили: декан юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор юридичних наук, професор Петро Станіславович Пацурківський; керівник Центру досліджень адвокатури і права, проректор Вищої школи адвокатури при Національній асоціації адвокатів України, кандидат історичних наук Ірина Богданівна Василик; голова Ради адвокатів Чернівецької області, Заслужений юрист України, адвокат Алла Олегівна Єзерська; завідувач кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор юридичних наук, доцент, адвокат Оксана Володимирівна Щербанюк; адвокат Валентин Степанович Ставчанський; кандидат юридичних наук, доцент кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, адвокат Людмила Аурелівна Остафійчук; кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права та порівняльного правознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Іван Желувич Торончук; кандидат юридичних наук, доцент кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ауріка Лазорівна Паскар.
Центр досліджень адвокатури і права при НААУ за підтримки Ради адвокатів Чернівецької області підготували та подарували Юридичному Інституті ЧНУ навчальні стенди про історію адвокатури Буковини австрійського, румунського та радянського періоду, а також про "адвоката Буковини" Миколу Василька. У бібліотеку університету передано видання НААУ з історії адвокатури. Адвокатура Буковини має давні історичні корені і цілу плеяду провідних адвокатів, які в різні історичні періоди формували адвокатаський корпус краю.
Під час круглого столу із викладачами, адвокатами та науковцями краю було обговорено розвиток адвокатури Буковини у різні історичні періоди, резолюцією круглого столу стала ухвала щодо написання окремої монографії з історії адвокатури Буковини.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.