Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ звернулася до РСУ та Ради прокурорів з приводу необхідності використання ЄРАУ

НААУ звернулася до РСУ та Ради прокурорів з приводу необхідності використання ЄРАУ

Щодо функціонування ЄРАУ 14:05 Пт 26.10.18 2146 Переглядів Версія для друку
Національна асоціація адвокатів України звернулася до Ради суддів та Ради прокурорів щодо необхідності застосування Єдиного реєстру адвокатів, особливо в кримінальних провадженнях.

Про це оголосила на спільному засіданні РАУ, РСУ та Ради прокурорів України Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Це питання було піднято в контексті обговорення незалежності адвокатів як учасників судового процесу.

У нас є дуже болюче питання, яке ми б хотіли обговорити сьогодні. Воно відоме абсолютно всім суддям, які здійснюють правосуддя у кримінальних провадженнях, - це застосування ст. 45 КПК щодо участі адвоката у процесі”, - сказала Лідія Ізовітова.

Голова НААУ наголосила на тому, що, попри те, що Єдиний реєстр адвокатів України працює відкрито на офіційному сайті НААУ, “чомусь кілька років суди на це дивляться зверхньо, порушуючи приписи цієї статті”. Ст. 45 УПК передбачає, що захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до ЄРАУ або щодо якого зазначено в ЄРАУ про припинення або зупинення права на адвокатську діяльність.

Ми хотіли б пояснити, як користуватися ЄРАУ, особливо це актуально для впадків, коли слідчі судді дають дозволи на проведення певних слідчих дій. Це питання незалежності адвокатів, і Рада суддів, і Рада прокурорів, оскільки процесуальні керівники у кримінальних справах погоджують певні клопотання, мають все-таки дослухатися до єдиного законного механізму участі адвокатів у кримінальному процесі”, - сказала Голова НААУ.

Окрім того, виконання ст. 45, яка передбачає наявність даних про адвоката у ЄРАУ, вирішує проблему участі в судах адвокатів, чий статус не підтверджений у передбаченому законодавством порядку.

В Україні діюь псевдоадвокати, які не мають документів, але вони допущені до участі у кримінальних провадженнях. Це небезпека не лише для суддів, це небезпека для громадян, яких захищають такі адвокати”, - сказала Лідія Ізовітова.

НААУ надала учасникам засідання інфографіку про функціонування ЄРАУ.

 

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування