Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Справу щодо порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі внесено до ЄРДР

Справу щодо порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі внесено до ЄРДР

Адвокатура 16:30 Вт 17.07.18 5404 Переглядів Версія для друку

За заявою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ стосовно втручання в адвокатську таємницю адвокатів Лисака О.М., Дроздовського Л.П., Дорошенка К.К. Спеціалізованої антикорупційною прокуратурою розпочате досудове слідство за ч. 2 ст. 397 КК України.

Так, вказані адвокати здійснюють повноваження захисників у одній резонансній кримінальній справі. Під час спілкування адвокатів з підзахисним в приміщенні НАБУ, детективами цього відомства здійснювалась незаконна аудіо та відео фіксація конфіденційного спілкування адвоката з клієнтами, що прямо заборонено ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Пізніше записи цих розмов були долучені НАБУ до матеріалів кримінального провадження у якості доказів інкримінованого підзахисному діяння.

Враховуючи такі неприпустимі дії органу досудового розслідування, які є прямим порушенням охоронюваних законом гарантій адвокатської діяльності та професійної таємниці, Комітет звернувся до САП з повідомленням про вчинення кримінальне правопорушення ст. 397 КК України. За наслідком розгляду заяви Комітету, САП було визнано наявність в діях детективів НАБУ ознак складу злочину та внесено відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Підслідність у даному кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням СБУ.

НААУ покладає сподівання на здійснення повного всебічного та неупередженого досудового слідства у кримінальному провадженні та притягнення винних до відповідальності встановленої законом, адже подібні випадки порушення гарантій адвокатської діяльності правоохоронцями, які за відсутністю можливості отримання доказів винуватості особи у передбачений законом спосіб, самі вдаються до вчинення злочину – за останні роки – стали все більш поширеним явищем.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування