"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Справу щодо порушення прав адвокатів в одній резонансній кримінальній справі внесено до ЄРДР

За заявою Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ стосовно втручання в адвокатську таємницю адвокатів Лисака О.М., Дроздовського Л.П., Дорошенка К.К. Спеціалізованої антикорупційною прокуратурою розпочате досудове слідство за ч. 2 ст. 397 КК України.
Так, вказані адвокати здійснюють повноваження захисників у одній резонансній кримінальній справі. Під час спілкування адвокатів з підзахисним в приміщенні НАБУ, детективами цього відомства здійснювалась незаконна аудіо та відео фіксація конфіденційного спілкування адвоката з клієнтами, що прямо заборонено ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Пізніше записи цих розмов були долучені НАБУ до матеріалів кримінального провадження у якості доказів інкримінованого підзахисному діяння.
Враховуючи такі неприпустимі дії органу досудового розслідування, які є прямим порушенням охоронюваних законом гарантій адвокатської діяльності та професійної таємниці, Комітет звернувся до САП з повідомленням про вчинення кримінальне правопорушення ст. 397 КК України. За наслідком розгляду заяви Комітету, САП було визнано наявність в діях детективів НАБУ ознак складу злочину та внесено відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Підслідність у даному кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням СБУ.
НААУ покладає сподівання на здійснення повного всебічного та неупередженого досудового слідства у кримінальному провадженні та притягнення винних до відповідальності встановленої законом, адже подібні випадки порушення гарантій адвокатської діяльності правоохоронцями, які за відсутністю можливості отримання доказів винуватості особи у передбачений законом спосіб, самі вдаються до вчинення злочину – за останні роки – стали все більш поширеним явищем.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.