"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Створено Координаційну раду з питань вдосконалення діяльності адвокатури України

Рада адвокатів України створила Координаційну раду з питань вдосконалення діяльності адвокатури України та забезпечення дотримання прав людини.
Відповідне рішення ухвалене 15 грудня 2017 року.
Новий координаційно-дорадчий орган покликаний стати майданчиком для вироблення спільних дій НААУ, органів адвокатського самоврядування та державної влади, спрямованих на вдосконалення діяльності адвокатури України та забезпечення дотримання прав людини.
Відповідно до Положення, до основних завдань Координаційної ради віднесено вироблення ефективних механізмів задля недопущення порушень прав людини, прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, а також уникнення випадків порушення законодавства самими адвокатами; формування спільної позиції у питанні основних напрямів розвитку адвокатури в Україні та покращення рівня взаємодії між адвокатурою України і органами державної влади.
Координаційна Рада сприятиме впровадженню європейських стандартів у діяльність органів державної влади у взаємовідносинах з адвокатами, а також забезпечення подальшого розвитку адвокатури України відповідно до європейських цінностей.
Координаційну Раду очолює Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, її заступником на цій посаді є заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. До складу Раду увійшли Керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, Голова ВКДКА Олександр Дроздов, Керівник Секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк, Голова Комітету з питань верховенства права Марина Ставнійчук, Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк, Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, Голова Комітету з міжнародних зв’язків Іван Гречківський, Голова Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко та Голова Комітету з питань БПД Сергій Вилков. Окрім того, РАУ рекомендує включити до складу Координаційної Ради народного депутата, заступника Голови Постійної делегації України в ПАРЄ Георгія Логвинського, народних депутатів Олену Сотник та Руслана Князевича, який також очолює Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Крім того, за згодою до складу Координаційної ради включено членів ВРП Олексія Маловацького та Павла Гречківського, члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Анатолія Коваленка та члена ВККС Павла Луцюка.
Популярні новини

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.