"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ вперше представляє доповідь про адвокатуру в Україні на Конференції президентів адвокатських асоціацій Європи





Заступник голови НААУ Валентин Гвоздій та заступник Голови комітету по міжнародним зв’язкам Іван Гречківський беруть участь у 44-й Конференції президентів адвокатських асоціацій Європи, яку традиційно організовує Австрійська асоціація адвокатів у Відні.
Для участі в конференції НААУ вперше представила національний звіт про стан та основні реформи адвокатури в Україні, де викладено позицію НААУ та огляд основних подій і активностей Асоціації.
Відповідно до програми конференції, презентація окремих національних звітів країн Європи, доповідей ССВЕ, міжнародних адвокатських асоціацій відбудеться у день виступів голови Ради адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ), голови Суду Європейського Союзу. Окрім того, учасників запрошено на заходи від імені федерального канцлера Австрії та мера Відня. Також учасники конференції матимуть візит до Міністерства юстиції Австрії. Конференція президентів адвокатських асоціацій Європи є великим майданчиком для розширення професійних контактів, фахових дискусій, запозичення досвіду з розвитку професійних адвокатських організацій.
У звіті для європейських колег НААУ позиціонується як відносно нова організація, що відновлює незалежність та самоврядність адвокатури після десятиріч державного контролю. “Сильна та незалежна адвокатура надзвичайно важлива для успішної реформи правосуддя в Україні відповідно до євроінтеграційного курсу”, - ідеться у документі. НААУ наголошує на тому, що міжнародна підтримка є важливою з огляду на те, що багато зовнішніх факторів протидіють успіхові НААУ. Говорячи про результати своєї діяльності в 2015 році, НААУ повідомляє про 44 заходи з підвищення кваліфікації адвокатів та інтенсифіковану співпрацю з Радою Європи, CCBE та Міжнародною асоціацією адвокатів, Верховним судом України та командою спільного проекту ЄС та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».
У розділі про міжнародну діяльність НААУ відзначає розширення контактів, зокрема, встановлення протягом минулого року партнерства з національними асоціаціями адвокатів США, Великої Британії, Італії, Грузії, Білорусі та Казахстану, а також міжнародними інституціями — Радою Європи, проектами ЄС, USAID та Human Rights
First etc.) . Також НААУ стала повноправним членом Міжнародної асоціації адвокатів, подала запит на отримання статусу спостерігача в CCBE та продовжила розвивати стратегічні відносини з BRAK.
У Звіті НААУ ідеться про перебіг конституційних змін, якими буде запроваджено монополію адвокатів на представництво в судах. НААУ, висловлюючи стурбованість з приводу існуючого статусу адвокатів у судах, активно просуває необхідність кваліфікованого представництва в судах та має підтримку з боку Ради адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ).
НААУ повідомляє у Звіті про загрози незалежності адвокатури, які, зокрема, створює нереформована система безоплатної правової допомоги. Функціювання непрозорої неефективної бюрократичної та корумпованої системи на практиці порушує як права людини,так і професійні права та гарантії адвокатської діяльності. НААУ пропонує низку заходів, які можуть забезпечити роботу більш ефективної, прозорої та продуктивної системи БПД з мінімізацією втручання держави та корупційних елементів. У звіті також повідомлено про зростання кількості звернень до НААУ від адвокатів про порушення прав та гарантій їхньої діяльності з боку прокуратури. Асоціація повідомила про останні факти порушень у резонансних справах президента України, міжнародні асоціації та Генерального прокурора.
Візит представників НААУ здійснюється за власний кошт.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.