"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В адвокатському самоврядуванні жінки більш активні, — дані ЄРАУ

В Україні на пʼять чоловіків-адвокатів припадає чотири коліжанки. Втім, на рівні керівництва рад адвокатів переважають жінки.
Дані про гендерно-соціальну роль адвоката навів заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить сьогодні на Хмельниччині.
Станом на кінець травня в Єдиному реєстрі адвокатів України обліковується 71 286 адвокатів, з яких 60,8% — чоловіки, а 39,2% — жінки.
Найбільше гендерне розшарування — у Закарпатській області, де лише 31,8% адвокаток. Схожа ситуація у Волинській (34,2%) та Тернопільській (34,6%) областях. Найближчими до гендерного балансу є Одеська (44,9%) та Миколаївська (44,2%) області. Втім, і тут гендерний розрив залишається помітним.
А от серед керівників регіональних рад адвокатів ця пропорція фактично дзеркальна: жінки становлять 54%.
«Українська адвокатура демонструє приклад, як можна забезпечити реальну участь жінок у процесах прийняття рішень. І ці цифри з ЄРАУ можуть слугувати орієнтиром для інших самоврядних та професійних спільнот. Ми не говоримо про формальне представництво — ми говоримо про змістовну участь, ініціативність і відповідальність. Я переконаний, що гендерний баланс у керівних органах — це не лише питання справедливості, а й показник зрілості професійного середовища», — прокоментував В. Гвоздій.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

Гарантії діяльності
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком
Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.