"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував покарання через заміну адвоката

Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.
Як повідомляє The Gazette, Андерсон (якому загрожувало неминуче довічне позбавлення волі), подав до суду заяву про втрату довіри до своїх адвокатів на суді — Остіна Льюса та Браяна Тінгла. Хоча під час самого розгляду справи аж до винесення вердикту судом прияжних той жодних претензій до захисту не висловлював. Судді Шостого судового округу Яну Торнхіллу залишалося формально визначити покарання. Тим не менш, служитель Феміди все ж тимчасово закрив засідання, залишивши лише адвокатів та засудженого, щоби той міг озвучити свої претензії.
Коли слухання поновили, Торнхілл повідомив, що як суддя, який головував у справі, не розглядатиме скарги на захист. Ці питання можуть бути предметом розгляду після вироку. Водночас, за його словами, він може призначити нового адвоката для представництва Андерсона на стадії винесення вироку.
Отже, попри те, що присяжні вже визнали обвинуваченого винним, суд не проігнорував його право на ефективну юридичну допомогу. Тобто, навіть на етапі винесення вироку підсудний може домагатися зміни адвоката, якщо йому вдасться переконати суд у необхідності такого кроку.
Суддя оголосив, що дата винесення вироку буде змінена.
Утім, заява могла бути частиною стратегії захисту. Наприклад, аби зафіксувати процесуальні порушення для подальшого перегляду справи. Адвокати, які ведуть складні процеси, добре знають ціну кожному кроку навіть після винесення вердикту присяжних.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.