"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував покарання через заміну адвоката

Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.
Як повідомляє The Gazette, Андерсон (якому загрожувало неминуче довічне позбавлення волі), подав до суду заяву про втрату довіри до своїх адвокатів на суді — Остіна Льюса та Браяна Тінгла. Хоча під час самого розгляду справи аж до винесення вердикту судом прияжних той жодних претензій до захисту не висловлював. Судді Шостого судового округу Яну Торнхіллу залишалося формально визначити покарання. Тим не менш, служитель Феміди все ж тимчасово закрив засідання, залишивши лише адвокатів та засудженого, щоби той міг озвучити свої претензії.
Коли слухання поновили, Торнхілл повідомив, що як суддя, який головував у справі, не розглядатиме скарги на захист. Ці питання можуть бути предметом розгляду після вироку. Водночас, за його словами, він може призначити нового адвоката для представництва Андерсона на стадії винесення вироку.
Отже, попри те, що присяжні вже визнали обвинуваченого винним, суд не проігнорував його право на ефективну юридичну допомогу. Тобто, навіть на етапі винесення вироку підсудний може домагатися зміни адвоката, якщо йому вдасться переконати суд у необхідності такого кроку.
Суддя оголосив, що дата винесення вироку буде змінена.
Утім, заява могла бути частиною стратегії захисту. Наприклад, аби зафіксувати процесуальні порушення для подальшого перегляду справи. Адвокати, які ведуть складні процеси, добре знають ціну кожному кроку навіть після винесення вердикту присяжних.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.