"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував покарання через заміну адвоката

Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.
Як повідомляє The Gazette, Андерсон (якому загрожувало неминуче довічне позбавлення волі), подав до суду заяву про втрату довіри до своїх адвокатів на суді — Остіна Льюса та Браяна Тінгла. Хоча під час самого розгляду справи аж до винесення вердикту судом прияжних той жодних претензій до захисту не висловлював. Судді Шостого судового округу Яну Торнхіллу залишалося формально визначити покарання. Тим не менш, служитель Феміди все ж тимчасово закрив засідання, залишивши лише адвокатів та засудженого, щоби той міг озвучити свої претензії.
Коли слухання поновили, Торнхілл повідомив, що як суддя, який головував у справі, не розглядатиме скарги на захист. Ці питання можуть бути предметом розгляду після вироку. Водночас, за його словами, він може призначити нового адвоката для представництва Андерсона на стадії винесення вироку.
Отже, попри те, що присяжні вже визнали обвинуваченого винним, суд не проігнорував його право на ефективну юридичну допомогу. Тобто, навіть на етапі винесення вироку підсудний може домагатися зміни адвоката, якщо йому вдасться переконати суд у необхідності такого кроку.
Суддя оголосив, що дата винесення вироку буде змінена.
Утім, заява могла бути частиною стратегії захисту. Наприклад, аби зафіксувати процесуальні порушення для подальшого перегляду справи. Адвокати, які ведуть складні процеси, добре знають ціну кожному кроку навіть після винесення вердикту присяжних.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
АО мають виконувати норматив з працевлаштування осіб з…
Адвокатські обʼєднання підпадають під дію Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» як роботодавці. Тож зобовʼязані виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю.

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.