"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував покарання через заміну адвоката

Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.
Як повідомляє The Gazette, Андерсон (якому загрожувало неминуче довічне позбавлення волі), подав до суду заяву про втрату довіри до своїх адвокатів на суді — Остіна Льюса та Браяна Тінгла. Хоча під час самого розгляду справи аж до винесення вердикту судом прияжних той жодних претензій до захисту не висловлював. Судді Шостого судового округу Яну Торнхіллу залишалося формально визначити покарання. Тим не менш, служитель Феміди все ж тимчасово закрив засідання, залишивши лише адвокатів та засудженого, щоби той міг озвучити свої претензії.
Коли слухання поновили, Торнхілл повідомив, що як суддя, який головував у справі, не розглядатиме скарги на захист. Ці питання можуть бути предметом розгляду після вироку. Водночас, за його словами, він може призначити нового адвоката для представництва Андерсона на стадії винесення вироку.
Отже, попри те, що присяжні вже визнали обвинуваченого винним, суд не проігнорував його право на ефективну юридичну допомогу. Тобто, навіть на етапі винесення вироку підсудний може домагатися зміни адвоката, якщо йому вдасться переконати суд у необхідності такого кроку.
Суддя оголосив, що дата винесення вироку буде змінена.
Утім, заява могла бути частиною стратегії захисту. Наприклад, аби зафіксувати процесуальні порушення для подальшого перегляду справи. Адвокати, які ведуть складні процеси, добре знають ціну кожному кроку навіть після винесення вердикту присяжних.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.