"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Формуємо правове майбутнє будівництва: долучайтесь до роботи комітету НААУ

Адвокатів, які прагнуть працювати над створенням сприятливого та ефективного правового середовища для розвитку в Україні будівельної галузі, запрошують долучитися до роботи Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань будівельного права.
Будівельна галузь, як одна з найважливіших складових економіки країни, потребує належного правового регулювання для забезпечення ефективності та законності у всіх етапах будівництва — від проектування до здачі об'єкта в експлуатацію. В умовах постійних змін у нормативно-правовій базі та складності правових питань, що виникають у процесі будівництва, важливу роль відіграють адвокати.
Тож участь у роботі профільного комітету є платформою, що надає можливість професіоналам обмінюватися досвідом, обговорювати актуальні питання та брати участь у формуванні правової політики.
Основною метою діяльності комітету є налагодження взаємодії між адвокатською спільнотою та державними органами для вироблення єдиних підходів і позицій з теоретичних і практичних питань у сфері будівельного права, які сприятимуть створенню умов і механізмів для забезпечення прав та інтересів всіх учасників будівельної діяльності.
«Комітет сьогодні бере активну участь в опрацюванні законопроектів, співпрацює з комітетами Верховної Ради та державними органами, проводить заходи, в ході яких адвокати, фахівці та експерти галузі мають змогу обмінятися думками та обговорити проблеми будівельної сфери, - говорить заступниця голови комітету Тетяна Батюсь. - Ми брали участь у розробленні комплексних рішень у будівельній сфері, залучалися до оцінки проекту Містобудівного кодексу, постійно аналізуємо судову практику. Без сумніву, така робота сприяє розвитку галузі, підвищенню правової грамотності та ефективності правозастосування в будівельній сфері».
«Сьогодні наша команда запрошує колег приєднатися до роботи комітету. Це унікальна можливість долучитися до важливих ініціатив у сфері будівництва та права, активно впливати на розвиток законодавства та покращення правових норм у галузі. Ваш досвід та знання стануть неоціненним внеском у роботу комітету», - закликає Т.Батюсь.
Вона називає три причини, чому важливо долучитися до роботи комітету:
- Забезпечення правової експертизи. Адвокати з досвідом у будівельному праві мають необхідну кваліфікацію для розуміння та тлумачення юридичних норм. І ви можете допомогти правильно інтерпретувати законодавство для його застосування на практиці.
- Підготовка змін до законодавства. Комітет надає пропозиції щодо вдосконалення нормативних актів, базуючись на реальних проблемах, з якими стикаються учасники будівельного ринку. Тож ваш досвід може допомогти усунути прогалини у регулюванні.
- Вироблення методичних рекомендацій для адвокатів. Юридичні помилки можуть призвести до затримок процесу будівництва та судових спорів, яких краще уникати. Адже краще попереджати ризики та потенційні конфлікти, ніж боротися з їхніми наслідками.
Резюме та мотиваційний лист можна надсилати на електронну пошту члена команди Координатора комітетів НААУ Альоні Бузюн: a.buzuyn@unba.org.ua.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.