Дофамін, хобі та святкування перемог: поради гештальт-терапевта для адвокатів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Дофамін, хобі та святкування перемог: поради гештальт-терапевта для адвокатів

Навчання
12:04 Ср 19.02.25 4222 Переглядів
Версія для друку

Ключ до покращення самоцінності та досягнення збалансованої самооцінки полягає в тому, щоб більш усвідомлено активувати нашу систему заспокоєння.

Про самооцінку та самоцінність, а також про те, як покращити стосунки з собою говорила психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя під час тематичного вебінарну, організованого Національною асоціацією адвокатів України.

Нагадаємо, подібні заходи проходять в рамках проекту «Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни», що реалізується за підтримки Міжнародної асоціації юристів.

Професійна діяльність адвокатів передбачає високе психологічне навантаження, особливо в умовах воєнного стану. Постійний стрес, велика відповідальність та необхідність швидко ухвалювати рішення можуть призводити до емоційного виснаження. Саме тому питання підтримки ментального здоров'я та формування адекватної самооцінки є надзвичайно актуальними для правників.

Психологиня дала практичні поради покращення самоцінності. «Треба вирощувати в собі турботливого дорослого, турботливу внутрішню частину, яка буде піклуватися про нас, яка буде включена в нас, зацікавлена нашим внутрішнім досвідом, в наших почуттях, в наших думках, - радить Ю.Куделя. – Що я думаю про це, що відчуваю з цього приводу?. Вона буде плекати нашу систему драйвів, щоб нам жилося активно і, не побоюсь цього слова, весело».

Бо саме в системі драйвів, на думку психологині, живе самооцінка, ми відчуваємо той дофамін. «Що класного є в дофаміні, в дофаміновій системі, - це те, що ми можемо його контролювати за допомогою своїх когнітивних зусиль, - відзначила вона. - Ми можемо свідомо прив'язувати дофамін до зусиль, а не тільки до результату. Тобто кожен раз, коли ви робите зусилля, коли ви ще не досягли успіху, коли ще немає якогось результату, який можна оцінити, коли ви просто робите зусилля – помічайте це, хваліть себе за це. Таким чином ви будете перелаштовувати свій мозок на те, щоб дофамін випромінювався кожен раз, коли ви просто робите ті зусилля. Ви почнете відчувати задоволення».

Також експертка радить святкувати успіх. «Наша культура недарма створила безліч свят, в нас прийнято принести ігристе, якщо ви завершили проект. Ми створюємо безліч ритуалів навколо успіхів оцінки в школі, похвала, якісь смаколики, щоб себе винагородити. Святкуйте той успіх, - говорить Ю.Куделя. - Якщо вам щось вдалося, кличте друзів, робіть ритуали, щоб той успіх міг у вас так асимілюватися, щоб він міг стати частиною вашого досвіду, хвалити себе і приймати компліменти».

Ще прекрасний спосіб плекати систему драйвів, на переконання психологині, – це гра, хобі. «Важливо мати таке місце, де результати того, що ви робите не є критичними, де ви можете програвати, вигравати, де ви просто насолоджуватися процесом, - пояснює експертка. - І слідкуйте за тим, щоб хобі не ставало роботою, щоб результати вашого хобі не ставали єдиною ціллю».

Не зайвим буде почистити соціальні мережі. Це, вважає Ю.Куделя, гарантовано покращить вашу самооцінку: «Просто відписуйтесь від людей, читаючи пости яких ви відчуваєте себе unfollow. Через декілька тижнів я вам гарантую ви відчуєте себе краще».

Але найкращий спосіб плекати самооцінку, на переконання психологині, – це турбуватися про свою цінність. І перше що допомагає – це рамка турботи про себе. Це все те, що робить достатньо хороша мати чи батько, достатньо хороші батьки для своєї дитини, щоб дитина гарно спала (бо інакше вона буде погано вчитися), щоб вона гарно їла (бо інакше знову ж таки вона не буде рости), щоб вона спала і їла за певним розкладом (бо тоді вона більш емоційно врівноважена, а якщо той графік за якихось причин не можливо втримати, дитина буде більш роздратованою, більш реактивною і треба бути трошки більш таким терплячим поруч з нею). Це турбота, яку батьки дають своїй дитині.

Також важливо допомагати тілу заспокоїтись, завершувати цикли стресу, підтримуючи середовище, надійні і люблячі відносини. «Це базові потреби - турбуватися про інших, і це дуже допомагає плекати самоцінність, - переконана Ю.Куделя. - Нам важко мати негативну самооцінку, коли є люди, про яких ми турбуємося, піклуємося, допомагаємо, які відчувають вдячність і до яких ми відчуваємо вдячність».

Проведення вебінару стало важливим кроком у напрямі підвищення рівня усвідомлення цих проблем та впровадження ефективних психологічних практик у повсякденну діяльність адвокатів.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в соцмережах

Дискусія

Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…

Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

17:14 Пн 30.06.25 625
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики підготували у НААУ

Cудова практика

Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…

Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

14:31 Пн 30.06.25 273
Привітання з Днем Конституції України!

Привітання

Привітання з Днем Конституції України!

Шановні колеги!

9:49 Сб 28.06.25 617
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода

Навчання

Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода

Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

16:04 Пт 27.06.25 1206
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду держмайна

Дискусія

10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…

Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

13:36 Пт 27.06.25 449
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката

Дискусія

ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката

Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

13:46 Чт 26.06.25 959
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ

Анонс

Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ

З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

12:32 Чт 26.06.25 480
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком

Гарантії діяльності

Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком

Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.

11:28 Чт 26.06.25 808

Вестник:№5 травень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл