У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила для адвокатів | НААУ

У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила для адвокатів

Гарантії діяльності
10:12 Вт 11.02.25 3827 Переглядів
Версія для друку

В Сухопутних військах Збройних сил України працюють над усуненням недоліків в роботі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Зокрема, там хочуть створити правила для адвокатів, які захищають військовозобов’язаних.

Такими планами в інтерв’ю «Громадському» поділився речник командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.

«Ми, наприклад, зараз ініціюємо (і в нас уже була перша зустріч з Асоціацією адвокатів України) вироблення чітких правил для адвокатів і для військовослужбовців ТЦК», - зокрема заявив він, розповідаючи про налагодження діалогу між військовими та суспільством.

«Тут треба сказати, що є як певні зловживання з боку адвокатів, так і певне нерозуміння їхньої роботи представниками ТЦК, пояснив В.Саранцев. - Тому, щоб налагодити цей процес, ми зараз і розробляємо такі спільні зрозумілі для всіх правила. Але важливо наголосити, щоб цих правил дотримувались обидві сторони».

Також військовий чиновник повторив цю тезу і на «Радіо Свобода»: «Ми хочемо прописати також правила і для цієї категорії, які захищають права військовозобов’язаних з тих чи інших питань. В цьому потрібно теж наводити порядок, прописувати певний набір правил. І ці правила, звичайно, мають бути обов’язковими до виконання обома сторонами. Тому що є певні неприпустимі ситуації, які призводять, на жаль, до конфліктів. Вже були попередні зустрічі з представниками Національної спілки адвокатів. Там ми виявили своє бажання зробити ці кроки, ми отримали підтримку від них і зараз ми спільно розробляємо ці правила, які дозволять нам впорядкувати цей процес», - сказав він.

Але в Національній асоціації адвокатів України, яка за законом представляє адвокатуру України у відносинах з органами державної влади, про таку ініціативу не чули. Також не проводилося жодних зустрічей з цього питання.

«Відповідно до Конституції кожен має право на професійну правничу допомогу. І для її надання діє адвокатура. Це конституційне право людини не було обмежене і діє в повній мірі навіть під час воєнного стану, - звернув увагу секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников. - І, наскільки мені відомо, у приміщенні будь-якого ТЦК і за його межами Конституція України, як і права, гарантовані нею, однакові».

Представник НААУ не вбачає необхідності у розроблені будь-яких додаткових правил поведінки для адвокатів. Адже все достатньою мірою врегульовано нормами законодавством, які необхідно просто виконувати.

«Робота адвоката, його права та обов’язки повною мірою регламентується Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Також чітко визначена дисциплінарна процедура на той випадок, коли адвокат порушує закон або Правила адвокатської етики, - зауважив І.Колесников. - За дотриманням загальних для всіх адвокатів правил сьогодні стежать кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури. І до них може звернутися будь-хто, кому відомі факти неетичної поведінки наших колег».

«Тож давайте просто виконувати чинні норми та поважати права і законні інтереси військовозобов’язаних», - резюмував секретар РАУ.

Відповідний лист-роз’яснення з цих питань також було направлено командуванню Сухопутних військ.

Нагадаємо, про проблеми діяльності адвокатів в умовах воєнного стану говорила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на Міжнародній правозахисній конференції «Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію». Вона розповідала про існуючу практику недопуску адвокатів до громадян у ТЦК або блокування їх роботи, затримання адвокатів, вручення повісток під час виконання професійних обов'язків, а також залякування. При цьому деякі ТЦК уважають себе «територіями без адвокатури», адже туди навіть не виїжджають поліцейські і слідчо-оперативні групи.

Проте у самих ТЦК взагалі відмовляються визнавати проблеми із наданням адвокатами правничої допомоги під час мобілізації.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Процесуальний дисбаланс: чому захисту складніше призначати експертизи, ніж обвинуваченню?

Дискусія

Процесуальний дисбаланс: чому захисту складніше призначати…

Ключовим принципом реформування судово-експертної діяльності в Україні має залишатися забезпечення незалежності експертів та рівності всіх учасників судового процесу.

16:37 Вт 11.02.25 1336
У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила для адвокатів

Гарантії діяльності

У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила…

В Сухопутних військах Збройних сил України працюють над усуненням недоліків в роботі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Зокрема, там хочуть створити правила для адвокатів, які захищають військовозобов’язаних.

10:12 Вт 11.02.25 3828
Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ

За кордоном

Австралійські суди реагують на проблеми використання ШІ

Масштаб використання штучного інтелекту в юридичній професії наразі оцінити важко. Втім, суди вже занепокоєні залученням ШІ для заяв під присягою, свідчень та посилань на прецеденти. Австралійські судді переймаються проблемою достовірності доказів.

11:47 Пн 10.02.25 3044
Злочин заради клієнта: які порушення вчиняють адвокати?

Навчання

Злочин заради клієнта: які порушення вчиняють адвокати?

Хоча адвокат у своїй професійній діяльності зобов'язаний виходити з переваги інтересів клієнта, цей пріоритет обмежений принципом законності. Ті адвокати, що заради свого клієнта намагаються обійти закон, можуть самі стати фігурантами кримінальної справи.

17:43 Пт 07.02.25 8286
Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів

Законодавство

Новий проект про захист бізнесу: плюси є, але не без мінусів

Під час дії воєнного стану в Україні непоодинокими стали випадки тиску на субʼєктів господарювання з боку правоохоронних органів. Зловживання або бездіяльність з їх боку вимагали оперативного реагування військово-політичного керівництва держави.

15:43 Чт 06.02.25 8825
Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення окреслили в НААУ

Законодавство

Проблеми зберігання речових доказів стороною обвинувачення…

Зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізація, технологічна переробка, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронність тимчасово вилученого майна та майна, на яке накладено арешт…

13:08 Чт 06.02.25 7972
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?

Законодавство

Куди ведуть нові напрями житлової політики України?

Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.

17:52 Ср 05.02.25 8676
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного комітету НААУ

БПД

Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…

У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.

17:18 Ср 05.02.25 7599

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл