"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У ТЦК і за їх межами Конституція однакова, - секретар РАУ про правила для адвокатів

В Сухопутних військах Збройних сил України працюють над усуненням недоліків в роботі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Зокрема, там хочуть створити правила для адвокатів, які захищають військовозобов’язаних.
Такими планами в інтерв’ю «Громадському» поділився речник командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
«Ми, наприклад, зараз ініціюємо (і в нас уже була перша зустріч з Асоціацією адвокатів України) вироблення чітких правил для адвокатів і для військовослужбовців ТЦК», - зокрема заявив він, розповідаючи про налагодження діалогу між військовими та суспільством.
«Тут треба сказати, що є як певні зловживання з боку адвокатів, так і певне нерозуміння їхньої роботи представниками ТЦК, пояснив В.Саранцев. - Тому, щоб налагодити цей процес, ми зараз і розробляємо такі спільні зрозумілі для всіх правила. Але важливо наголосити, щоб цих правил дотримувались обидві сторони».
Також військовий чиновник повторив цю тезу і на «Радіо Свобода»: «Ми хочемо прописати також правила і для цієї категорії, які захищають права військовозобов’язаних з тих чи інших питань. В цьому потрібно теж наводити порядок, прописувати певний набір правил. І ці правила, звичайно, мають бути обов’язковими до виконання обома сторонами. Тому що є певні неприпустимі ситуації, які призводять, на жаль, до конфліктів. Вже були попередні зустрічі з представниками Національної спілки адвокатів. Там ми виявили своє бажання зробити ці кроки, ми отримали підтримку від них і зараз ми спільно розробляємо ці правила, які дозволять нам впорядкувати цей процес», - сказав він.
Але в Національній асоціації адвокатів України, яка за законом представляє адвокатуру України у відносинах з органами державної влади, про таку ініціативу не чули. Також не проводилося жодних зустрічей з цього питання.
«Відповідно до Конституції кожен має право на професійну правничу допомогу. І для її надання діє адвокатура. Це конституційне право людини не було обмежене і діє в повній мірі навіть під час воєнного стану, - звернув увагу секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников. - І, наскільки мені відомо, у приміщенні будь-якого ТЦК і за його межами Конституція України, як і права, гарантовані нею, однакові».
Представник НААУ не вбачає необхідності у розроблені будь-яких додаткових правил поведінки для адвокатів. Адже все достатньою мірою врегульовано нормами законодавством, які необхідно просто виконувати.
«Робота адвоката, його права та обов’язки повною мірою регламентується Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Також чітко визначена дисциплінарна процедура на той випадок, коли адвокат порушує закон або Правила адвокатської етики, - зауважив І.Колесников. - За дотриманням загальних для всіх адвокатів правил сьогодні стежать кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури. І до них може звернутися будь-хто, кому відомі факти неетичної поведінки наших колег».
«Тож давайте просто виконувати чинні норми та поважати права і законні інтереси військовозобов’язаних», - резюмував секретар РАУ.
Відповідний лист-роз’яснення з цих питань також було направлено командуванню Сухопутних військ.
Нагадаємо, про проблеми діяльності адвокатів в умовах воєнного стану говорила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на Міжнародній правозахисній конференції «Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію». Вона розповідала про існуючу практику недопуску адвокатів до громадян у ТЦК або блокування їх роботи, затримання адвокатів, вручення повісток під час виконання професійних обов'язків, а також залякування. При цьому деякі ТЦК уважають себе «територіями без адвокатури», адже туди навіть не виїжджають поліцейські і слідчо-оперативні групи.
Проте у самих ТЦК взагалі відмовляються визнавати проблеми із наданням адвокатами правничої допомоги під час мобілізації.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.