"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного комітету НААУ

У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
На це звернула увагу голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань безоплатної правничої допомоги Оксана Каденко під час тематичного заходу у Вищій школі адвокатури.
Реформування центрів БПД відбувається відповідно до наказу Міністерства юстиції від 08.05.2023 №1733/5 «Питання оптимізації системи надання безоплатної правової допомоги». Спікер відзначила, що ця реформа, на жаль, відбувається без урахування думки адвокатури. Позиція чиновників зводиться до того, що це є внутрішнім питанням Координаційного центру з надання правничої допомоги і адвокатів воно стосується лише в частині організації співпраці з відповідними структурами.
Перехідні процеси зайняли певний час, протягом якого мав місце період нестабільності, відсутності відповідальних осіб, відзначила О.Каденко. Тим не менше сьогодні відносини прийшли до нормального стану. Новоутворені центри демонструють певні позитивні тенденції в роботі. Втім, ефективність діяльності Координаційного центру наразі оцінити складно. Як і наявність економічного ефекту. Приблизні оцінки стануть можливими лише після оприлюднення звіту за 2024 рік.
Але, зауважила очільниця комітету НААУ, вже сьогодні очевидно, що з реструктуризацією пов’язані і певні проблеми. Так, віддаленість центрів створює перешкоди для звітування адвокатів. При цьому систему електронного звітування так і було не впроваджено, а спроби зробити це виявилися вкрай невдалими. Доступ до керівництва є ускладненим, а Telegram-канал не має зворотного зв’язку. Крім того, укрупнення структури збільшило строки перевірки звітів, поширилася практика складення зведених звітів.
Втім, на думку О.Каденко, є підстави сподіватися, що ці проблеми все ж будуть вирішені. Адже зараз налаштовується певний діалог між адвокатами та керівництвом органів системи БПД.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Електронний доказ і носій: позиція ВС викликає запитання
Верховний Суд називає безпідставним ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа. Адже характерною рисою електронного документа є відсутність жорсткої прив'язки до конкретного матеріального носія.

Дискусія
Коли українському бізнесу та інвесторам починати відбудову країни,…
Потенційному інвестору варто почекати на завершення війни в Україні або слід діяти вже зараз? Сьогодні є унікальна можливість увійти на ринок за нижчою ціною, а після війни отримати значно більші прибутки.

Взаємодія
Підписано меморандум про співпрацю між ІСЕ ім. Бокаріуса та НААУ
Національна асоціація адвокатів України Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С.Бокаріуса» домовилися про реалізацію спільних проектів, спрямованих на максимальне використання досягнень науки і техніки й судово-експертної діяльності у забезпеченні правосуддя та правничої допомоги.

Взаємодія
РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної…
Рада адвокатів України вважає за доцільне підтримати збереження Національного університету «Одеська юридична академія» як самостійного вишу, десятилітні традиції і високі стандарти якого у сфері освіти та академічної незалежності визначають його самобутню унікальність.

Гарантії діяльності
Україна має ратифікувати Конвенцію про захист професії адвоката…
Україні, безумовно, потрібно бути в числі країн, які першими ратифікують Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи 12 березня, щоб підтвердити статус правової та демократичної держави.

Гарантії діяльності
Конвенція Ради Європи про захист професії адвоката (текст…
Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи під час засідання 12 березня 2025 року, перекладено українською мовою.

Анонс
Тривожність і війна: як адвокату зберегти ментальне здоров’я…
Підвищена тривожність стала частиною життя для багатьох українців, особливо в умовах війни. Адвокати, які щодня працюють зі стресовими ситуаціями, зазнають ще більшого психологічного навантаження. Як впоратися з тривогою та зберегти ментальне здоров’я?

Гарантії діяльності
Конвенцію про захист професії адвоката ухвалила Рада Європи
Рада Європи на своєму 1522-му засіданні, яке проходило 11 та 12 березня 2025 року, ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката (Council of Europe Convention for the Protection of the Profession of Lawyer).