Переваги використання соцмереж у діяльності адвоката обговорили в НААУ | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Переваги використання соцмереж у діяльності адвоката обговорили в НААУ

Дискусія
17:41 Пн 27.01.25 5477 Переглядів
Версія для друку

Соціальні мережі можуть стати надійним інструментом у діяльності адвоката, що прискорює виконання повсякденних задач, мінімізує витрати у конкурентній боротьбі та автоматизує процеси. Проте необхідно переконатись в надійності і безпеці технологічних рішень.

Такі і не тільки поради дали спікери панельної дискусії на тему «Адвокат та соціальні мережі. Сучасні реалії роботи», організованої Молодіжним Комітетом НААУ – UNBA NextGen.

Актуальність соціальних мереж сьогодні важко переоцінити, переконана заступник голови Комітету Юлія Сергет. Утім, застерегла вона, заявляти про себе, просувати діяльність, ділитися професійним досвідом та залучати нових клієнтів необхідно в рамках Правил адвокатської етики.

Представник комітету у Полтавській області Владислав Кормушин зупинив фокус дискусії на просуванні бренду адвоката на TikTok. Це платформа для коротких відео, в якій більшість відео тривають лише 15 секунд. Завдяки короткому формату відео ідеально підходить для швидкого розміщення контенту, що привертає увагу.

Він назвав такі особливості TikTok для використання адвокатами:

1. Велика аудиторія в понад 800 мільйонів активних користувачів, де обов'язково знайдеться аудиторію для свого юридичного блогу.

2. Якщо адвокат зможе створити креативне та інформативне відео про свої послуги, то зможе охопити велику кількість потенційних клієнтів.

3. TikTok – це чудова платформа для побудови відносин з клієнтами, розширення кола знайомств тощо.

Також під час виступу В.Кормушин розкривав тонкощі взаємодії з підписниками, набрання популярності, розвитку свого профілю та бренду в мережі, а також поділився власним досвідом ведення блогу. Слухачі також дізналися про плюси платформи серед інших соцмереж.

Доцент кафедри загальної теорії права та держави Одеської юридичної академії Вікторія Кобко-Одарій поділилася власним досвідом роботи у Instagram, TikTok та Telegram. Спікерка розказала про правила ведення профілю, алгоритми роботи, наголосила на необхідності і перевагах ведення блогу, акцентувала увагу на можливостях розширення клієнтської бази, формування особистого бренду та підвищення його впізнаваності. Вчена детально зупинилася на правилах, які допоможуть розширити блог в Instagram та охопити більшу кількість фоловерів, залучити нових клієнтів. Вона пояснила, як працює реклама у соцмережах, навела приклади ефективного ведення блогу та підказала корисні інструменти для ведення профайлу адвоката.

Начальник управління судової практики та взаємодії з контролюючими органами «Метінвест Холдинг» Євген Дядюк сконцентрував увагу на особливостях ведення сторінки в LinkedIn.

Він радить адвокатам бути стриманими, коректними, проявляти професіоналізм та корпоративність. Запити на дружбу слід оцінювати зважено, а особиста безпека має бути понад усе. На думку Є.Дядюка клієнтам не варто коментувати надання правничих послуг, особливо в процесі їх надання.

Членкиня ради Комітету Алла Філатова нагадала про дисциплінарну відповідальність. Вона послалася на Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо дотримання адвокатами норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет (рішення  ВКДКА №Х-020/2021 від 01.10.2021). При цьому зауважила, що краще вчитися на чужих помилках, аніж своїх, тому порадила колегам за можливості аналізувати рішення дисциплінарних органів.

Адвокат Олександра Кравченко розповіла, що її надихає у веденні юридичного блогу в Instagram. Також надала такі поради щодо початку ведення власної юридичної сторінки:

1) зробити аналіз цільової аудиторії, прописати болі клієнтів, записувати запити клієнтів на юридичних консультаціях, подумати про те, яким чином ви можете закрити ці болі (записати експертний рілс, зробити допис, рубрику питання-відповіді у сторіс);

2) спостерігати за людьми, якими ви надихаєтеся в інфопросторі;

3) зробити фотосесію для контенту;

4) аналізувати юридичні послуги на ринку, подумати, чим зацікавили аудиторію колеги, які в них є плюси та мінуси, подумати, як їхні мінуси зможете перетворити у свої плюси;

5) проводити спільні прямі ефіри зі спеціалістами з суміжних ніш (наприклад, юрист та психолог).

Завершив захід голова Комітету Ігор Андрєєв. Він розповів про власний шлях. На його думку, соцмережі та публічність мають бути органічним продовженням повсякденного життя юриста. Якщо ж не подобається публічність, сенсу вкладати сили та кошти у просування себе у соціальних мережах немає. Також важливо зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, психологічні особливості характеру, важливо приділяти увагу розвитку саме сильних сторін, оскільки завдяки цьому ви зможете стати кращим у своїй сфері. Кожен адвокат має розуміти, що публічність це інструмент досягнення певних цілей для певної категорії адвокатів – адвокатів-ораторів. Водночас, є й інші категорії адвокатів, для яких публічність не є обов’язковою, наприклад адвокати-аналітики, цінність яких в умінні працювати з об’ємними складними документами, або адвокати-спринтери, які завдяки своїм навичкам швидко та якісно виконують велику кількість нескладної роботи та є незамінними у кожному юридичному офісі.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 460
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 309
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 371
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 388
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 368
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 382
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 386
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 597

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл