Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС
У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Про способи вирішення проблеми дефіциту кадрів у судах України видання Цензор.НЕТ поговорило з Головою Верховного Суду Станіславом Кравченком.
Зокрема, той піддав критиці тривалість судової реформи. «На мій погляд, реформи – це дуже добре, бо це розвиток суспільства. Я тут не лукавлю, а дійсно так вважаю, - зауважив очільник судової влади. - Але для того, щоб реформи були ефективними, їх не можна проводити упродовж десяти років. От скажіть, якою можна назвати реформу, якщо в апеляційні суди за 10 років не призначений жодний суддя»?
С.Кравченко навіть підтримав припущення журналіста про доцільність зміни процедур. «Я думаю, ми змушені будемо це робити», - сказав він. Голова ВС навів приклад, що нещодавно було оголошено конкурс на посади суддів першої інстанції. Враховуючи тривалість процедур добору, на його думку, для проведення знадобиться не менше року-двох. Також зараз Вища рада правосуддя оголосила конкурс в апеляційні суди на 550 посад «За моїми прогнозами, поки цей конкурс через рік закінчиться, це буде вихід в «нуль» або в «мінус». Бо дуже багато суддів звільняється», - пояснив С.Кравченко. «І я боюся, що невдовзі значна частина держави просто залишиться без судового контролю. І оці всі справи, про які ми говорили – про самовільне залишення частини, встановлення фактів загибелі людини тощо – не буде кому розглядати», - додав він.
«Тому я думаю, що настане той момент, коли такі складні процедури доведеться переглянути, - заявив Голова ВС. - Хоча б на період дії воєнного стану і для певних категорій громадян – адвокатів, прокурорів, слідчих, помічників суддів. Якщо людина має 8-10 років стажу, відпрацювавши на цих посадах, повірте – це готовий суддя для першої інстанції».
Повністю інтервʼю С.Кравченка можна прочитати за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Доступ до професії
Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС
У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Сумна звістка
Пішов з життя голова Ради адвокатів Миколаївської області…
На 72 році життя перестало битися серце голови Ради адвокатів Миколаївської області В’ячеслава Антипченка.
Законодавство
Відстрочка від мобілізації для адвокатів: дискримінацію за стажем…
Критерій безперервного стажу здійснення адвокатської діяльності десять і більше років, як одного з критеріїв надання адвокатам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, має дискримінаційний характер.
Видання
Публікуємо Вісник НААУ за грудень 2024 року
Вісник НААУ за грудень 2024 року опубліковано на сайті.
Анонс
Адвокатів запрошують посприяти розвитку гендерної політики
Адвокати, які мають знання та досвід у сфері гендерної політики можуть долучитися до профільного комітету Національної асоціації адвокатів України.
Законодавство
Деяким АО, АБ та адвокатам необхідно подати звіт до Мінʼюсту
Тим адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та адвокатам, які є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу, необхідно до 11 січня 2025 року подати звіти до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.
Cудова практика
В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами
Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.
Законодавство
В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів
Справи щодо правочину, у тому числі оскарження реєстраційних дій щодо такого правочину, укладеного на забезпечення виконання основного зобов’язання між юридичними особами, розглядатимуть господарські суди.