"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокат зі стажем - це готовий суддя для першої інстанції, - Голова ВС

У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Про способи вирішення проблеми дефіциту кадрів у судах України видання Цензор.НЕТ поговорило з Головою Верховного Суду Станіславом Кравченком.
Зокрема, той піддав критиці тривалість судової реформи. «На мій погляд, реформи – це дуже добре, бо це розвиток суспільства. Я тут не лукавлю, а дійсно так вважаю, - зауважив очільник судової влади. - Але для того, щоб реформи були ефективними, їх не можна проводити упродовж десяти років. От скажіть, якою можна назвати реформу, якщо в апеляційні суди за 10 років не призначений жодний суддя»?
С.Кравченко навіть підтримав припущення журналіста про доцільність зміни процедур. «Я думаю, ми змушені будемо це робити», - сказав він. Голова ВС навів приклад, що нещодавно було оголошено конкурс на посади суддів першої інстанції. Враховуючи тривалість процедур добору, на його думку, для проведення знадобиться не менше року-двох. Також зараз Вища рада правосуддя оголосила конкурс в апеляційні суди на 550 посад «За моїми прогнозами, поки цей конкурс через рік закінчиться, це буде вихід в «нуль» або в «мінус». Бо дуже багато суддів звільняється», - пояснив С.Кравченко. «І я боюся, що невдовзі значна частина держави просто залишиться без судового контролю. І оці всі справи, про які ми говорили – про самовільне залишення частини, встановлення фактів загибелі людини тощо – не буде кому розглядати», - додав він.
«Тому я думаю, що настане той момент, коли такі складні процедури доведеться переглянути, - заявив Голова ВС. - Хоча б на період дії воєнного стану і для певних категорій громадян – адвокатів, прокурорів, слідчих, помічників суддів. Якщо людина має 8-10 років стажу, відпрацювавши на цих посадах, повірте – це готовий суддя для першої інстанції».
Повністю інтервʼю С.Кравченка можна прочитати за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.