Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл

Самоврядування
14:08 Пн 16.12.24 19080 Переглядів
Версія для друку

У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.

Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання 14 грудня.

З урахуванням вимог Положення про ці внески (рішення РАУ від 03.02.2017 № 4), сплата внеску є професійним обов’язком адвоката. Виконати цей обов’язок необхідно до 31 січня 2025 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування.

Новий розподіл враховуватиме як критерій кількість адвокатів у регіональних радах:

Таке рішення було ухвалене з метою забезпечення безперервної роботи органів адвокатського самоврядування. Воно спрямоване на реалізацію конституційної функції адвокатури — захисту прав людини та надання якісної правничої допомоги, гарантованої Конституцією. Адвокатура є незалежною від держави та не фінансується з інших джерел, окрім внесків своїх членів, отже справедливий та збалансований розподіл цих внесків є вкрай важливим.

Раніше більша частина щорічного внеску (70%) залишалась у розпорядженні регіональних рад адвокатів без обов’язкового перерозподілу на користь кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. При цьому КДКА фінансувались фактично лише за рахунок осіб, які складали кваліфікаційний іспит.

«Така модель не гарантувала стабільності й передбачуваності їх роботи, оскільки КДКА виконують не тільки кваліфікаційну, а й дисциплінарну функції. Як результат, у низці регіонів спостерігався фінансовий дисбаланс: одні ради адвокатів накопичували значні залишки, тоді як інші органи адвокатського самоврядування виявлялися практично неспроможними належно виконувати свої повноваження», - пояснив ситуацію голова Вищої ревізійної комісії адвокатури Максим Болдін. - Мета нового механізму — збалансувати ресурси між регіонами, підтримати КДКА та забезпечити безперебійну діяльність усієї системи самоврядування адвокатури».

Очільник ВРКА наголосив, що для адвокатів нічого не змінюється: ні в частині суми, ані щодо строків сплати внеску. Внесок сплачується, як і раніше, повністю, проте його розподіл між різними органами здійснюватиметься за новою пропорцією. І будь-які заяви про ніби то «додаткові платежі» чи ніби то «забрані в когось кошти» є безпідставними.

М.Болдін також розповів, що додаткові кошти, які надійдуть до НААУ, будуть спрямовані не лише на підтримку Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та малочисельних регіональних органів, а й на фінансування діяльності представників регіонів у національних органах адвокатського самоврядування — Раді адвокатів України та ВКДКА. «Такий підхід унеможливлює залежність цих членів від регіональних рад та знімає ризики конфліктів інтересів. Зокрема, це важливо при розгляді дисциплінарних скарг між адвокатами різних регіонів, де прозоре та неупереджене фінансування з центру сприятиме об’єктивності та незалежності, - пояснив він. - Це справедливе вирівнювання фінансового забезпечення системи, покликане запобігти дестабілізації та забезпечити ефективне, незалежне й чесне функціонування адвокатури по всій Україні».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою – заява НААУ

Гарантії діяльності

«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…

Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

16:32 Пт 28.03.25 9584
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на семінарі

Дискусія

Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…

Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

13:49 Пт 28.03.25 3904
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект

Законодавство

Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект

Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

11:43 Пт 28.03.25 4156
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за вимоги до адвокатів

За кордоном

Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…

Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

12:42 Чт 27.03.25 5462
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують зміни

Дискусія

Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…

Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

9:53 Ср 26.03.25 3709
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку країни, - НААУ

Законодавство

Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…

Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.

16:09 Вт 25.03.25 4643
Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька

Сумна звістка

Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька

Перестало битися серце відомого адвоката, члена Ради адвокатів України від Волинської області Оксани Комарницької.

10:51 Вт 25.03.25 6240
В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців

Взаємодія

В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців

Отримавши повідомлення про відкриття спадщини, нотаріус зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Водночас, нотаріус може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення.

10:24 Вт 25.03.25 6033

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл