Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл
У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.
Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України під час засідання 14 грудня.
З урахуванням вимог Положення про ці внески (рішення РАУ від 03.02.2017 № 4), сплата внеску є професійним обов’язком адвоката. Виконати цей обов’язок необхідно до 31 січня 2025 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування.
Новий розподіл враховуватиме як критерій кількість адвокатів у регіональних радах:
Таке рішення було ухвалене з метою забезпечення безперервної роботи органів адвокатського самоврядування. Воно спрямоване на реалізацію конституційної функції адвокатури — захисту прав людини та надання якісної правничої допомоги, гарантованої Конституцією. Адвокатура є незалежною від держави та не фінансується з інших джерел, окрім внесків своїх членів, отже справедливий та збалансований розподіл цих внесків є вкрай важливим.
Раніше більша частина щорічного внеску (70%) залишалась у розпорядженні регіональних рад адвокатів без обов’язкового перерозподілу на користь кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. При цьому КДКА фінансувались фактично лише за рахунок осіб, які складали кваліфікаційний іспит.
«Така модель не гарантувала стабільності й передбачуваності їх роботи, оскільки КДКА виконують не тільки кваліфікаційну, а й дисциплінарну функції. Як результат, у низці регіонів спостерігався фінансовий дисбаланс: одні ради адвокатів накопичували значні залишки, тоді як інші органи адвокатського самоврядування виявлялися практично неспроможними належно виконувати свої повноваження», - пояснив ситуацію голова Вищої ревізійної комісії адвокатури Максим Болдін. - Мета нового механізму — збалансувати ресурси між регіонами, підтримати КДКА та забезпечити безперебійну діяльність усієї системи самоврядування адвокатури».
Очільник ВРКА наголосив, що для адвокатів нічого не змінюється: ні в частині суми, ані щодо строків сплати внеску. Внесок сплачується, як і раніше, повністю, проте його розподіл між різними органами здійснюватиметься за новою пропорцією. І будь-які заяви про ніби то «додаткові платежі» чи ніби то «забрані в когось кошти» є безпідставними.
М.Болдін також розповів, що додаткові кошти, які надійдуть до НААУ, будуть спрямовані не лише на підтримку Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та малочисельних регіональних органів, а й на фінансування діяльності представників регіонів у національних органах адвокатського самоврядування — Раді адвокатів України та ВКДКА. «Такий підхід унеможливлює залежність цих членів від регіональних рад та знімає ризики конфліктів інтересів. Зокрема, це важливо при розгляді дисциплінарних скарг між адвокатами різних регіонів, де прозоре та неупереджене фінансування з центру сприятиме об’єктивності та незалежності, - пояснив він. - Це справедливе вирівнювання фінансового забезпечення системи, покликане запобігти дестабілізації та забезпечити ефективне, незалежне й чесне функціонування адвокатури по всій Україні».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).