Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Офіційні статистичні дані навів заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій під час засідання РАУ, яке проходить сьогодні, 13 грудня, у Львівській області.
Він розповів, що лише за цей рік інститут захисту поповнився 2280 новими колегами. Щоправда, активних адвокатів (тих, хто практикує і не подав заяву про зупинення адвокатської діяльності) 47,4 тис. осіб, що складає 67,6% від загальної кількості. Також у ЄРАУ обліковується 1026 стажистів і 3,5 тис. помічників адвокатів. А електронним кабінетом, який дає доступ до сервісів НААУ, користується переважна більшість (94,7%) активних адвокатів.
Крім цього заступник голови НААУ, РАУ повідомив, що в 2024 році зріс рівень сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Фінансової дисципліни дотримуються 82% колег. «Я вважаю, що це дуже високий відсоток. І це кращий показник за будь-які попередні роки, за що треба дякувати, в першу чергу, головам регіональних рад», - пояснив він.
Також він повідомив, що у Раді Європи готується до голосування проект Конвенції про захист адвокатської професії, яка стане першим у світі документом, що закріпить міжнародні стандарти захисту адвокатів та незалежності інституту. «Ця конвенція, буде обов'язковою для країн-підписантів. І, Україна, яка стала одним із авторів має бути однією із перших», - переконаний заступник голови НААУ, РАУ.
Нагадаємо, розробкою концепції і написанням проекту Конвенції займався Комітет експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV), віце-президентом якого був обраний В.Гвоздій. CJ-AV діяв при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) Ради Європи.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Євроінтеграція
Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через…
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
За кордоном
Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі
У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.
Гарантії діяльності
Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…
Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.
Cудова практика
Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП
Судові дебати мають велике значення як для захисту прав особи, так і для допомоги суду в розгляді справи. Тому їх дострокове завершення через неповернення захисників з укриття є істотним порушенням КПК.
Законодавство
Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ
Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.