"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів

Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Офіційні статистичні дані навів заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій під час засідання РАУ, яке проходить сьогодні, 13 грудня, у Львівській області.
Він розповів, що лише за цей рік інститут захисту поповнився 2280 новими колегами. Щоправда, активних адвокатів (тих, хто практикує і не подав заяву про зупинення адвокатської діяльності) 47,4 тис. осіб, що складає 67,6% від загальної кількості. Також у ЄРАУ обліковується 1026 стажистів і 3,5 тис. помічників адвокатів. А електронним кабінетом, який дає доступ до сервісів НААУ, користується переважна більшість (94,7%) активних адвокатів.
Крім цього заступник голови НААУ, РАУ повідомив, що в 2024 році зріс рівень сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Фінансової дисципліни дотримуються 82% колег. «Я вважаю, що це дуже високий відсоток. І це кращий показник за будь-які попередні роки, за що треба дякувати, в першу чергу, головам регіональних рад», - пояснив він.
Також він повідомив, що у Раді Європи готується до голосування проект Конвенції про захист адвокатської професії, яка стане першим у світі документом, що закріпить міжнародні стандарти захисту адвокатів та незалежності інституту. «Ця конвенція, буде обов'язковою для країн-підписантів. І, Україна, яка стала одним із авторів має бути однією із перших», - переконаний заступник голови НААУ, РАУ.
Нагадаємо, розробкою концепції і написанням проекту Конвенції займався Комітет експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV), віце-президентом якого був обраний В.Гвоздій. CJ-AV діяв при Комітеті міністрів та Європейському комітеті з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) Ради Європи.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.