Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через конструктивний діалог
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
На цьому наголосила голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час чергового засідання РАУ, що проходить сьогодні, 13 грудня, на Львівщині.
Ми маємо памʼятати, що Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність, прийнятий у 2012 році, був одним із тих, які дозволили підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Наш чинний закон утілив європейські стандарти адвокатської діяльності та адвокатського самоврядування. І з його прийняттям були виконані міжнародні зобов’язання України перед Радою Європи.
Очільниця НААУ подякувала колегам, які на публічно відстоюють незалежність інституту адвокатури та забезпечують його еволюційний розвиток.
Як зрушення, що дають підстави для обережного оптимізму у цьому напрямі, Л.Ізовітова відзначила виступ Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністра юстиції Ольги Стефанішиної у Верховній Раді, коли вона наголосила на необхідності налагодження взаємодії міністерства з адвокатською спільнотою.
Ще одним її важливим меседжем була заява про те, що дорожні карти у сфері верховенства права, які готуються в рамках переговорів про вступ України до ЄС, мають передбачати відхід від конкурсів і зайняття посад на підставі оцінок доброчесності міжнародними експертами як ознаку того, що Україна побудувала сталу, сильну, демократичну систему державних інституцій.
У цьому аспекті важливо, що 6 квітня 2025 року Рада адвокатів України за законом стає суб'єктом формування конкурсної комісії, що утворюється для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та формування переліку кандидатів на посаду до ВККС. Сьогодні, з урахуванням перехідних положень закону «Про судоустрій і статус суддів», ця комісія утворюється і діє за участю міжнародних експертів.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.