Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через конструктивний діалог
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
На цьому наголосила голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова під час чергового засідання РАУ, що проходить сьогодні, 13 грудня, на Львівщині.
Ми маємо памʼятати, що Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність, прийнятий у 2012 році, був одним із тих, які дозволили підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Наш чинний закон утілив європейські стандарти адвокатської діяльності та адвокатського самоврядування. І з його прийняттям були виконані міжнародні зобов’язання України перед Радою Європи.
Очільниця НААУ подякувала колегам, які на публічно відстоюють незалежність інституту адвокатури та забезпечують його еволюційний розвиток.
Як зрушення, що дають підстави для обережного оптимізму у цьому напрямі, Л.Ізовітова відзначила виступ Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністра юстиції Ольги Стефанішиної у Верховній Раді, коли вона наголосила на необхідності налагодження взаємодії міністерства з адвокатською спільнотою.
Ще одним її важливим меседжем була заява про те, що дорожні карти у сфері верховенства права, які готуються в рамках переговорів про вступ України до ЄС, мають передбачати відхід від конкурсів і зайняття посад на підставі оцінок доброчесності міжнародними експертами як ознаку того, що Україна побудувала сталу, сильну, демократичну систему державних інституцій.
У цьому аспекті важливо, що 6 квітня 2025 року Рада адвокатів України за законом стає суб'єктом формування конкурсної комісії, що утворюється для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та формування переліку кандидатів на посаду до ВККС. Сьогодні, з урахуванням перехідних положень закону «Про судоустрій і статус суддів», ця комісія утворюється і діє за участю міжнародних експертів.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.
Євроінтеграція
Євроінтеграція і адвокатура: розвиток інституту – через…
Сьогодні, на жаль, зʼявилося багато псевдоекспертів, які упевнено беруться реформувати інститут адвокатури. При цьому вони не бажають вивчати питання зсередини і свідомо ігнорують згубні для країни наслідки реалізації своїх ініціатив.
За кордоном
Про особливості юридичної освіти у США розповіли на вебінарі
У США підхід до навчання є дуже гнучким. Студенти можуть більш самостійно обирати навчальні дисципліни та кількість, в якій і в якому саме семестрі їх будуть вивчати. Натомість в Україні цей процес є більш формалізованим.
Гарантії діяльності
Чому військова служба і адвокатська діяльність несумісні пояснила…
Необхідно відрізняти мобілізованого адвоката, який фізично не встиг подати заяву про зупинення діяльності і не здійснює таку діяльність, від того, хто свідомо поєднує несумісні види діяльності.
Cудова практика
Суддів ВАКС, які не дочекалися адвокатів з укриття, покарала ВРП
Судові дебати мають велике значення як для захисту прав особи, так і для допомоги суду в розгляді справи. Тому їх дострокове завершення через неповернення захисників з укриття є істотним порушенням КПК.
Законодавство
Чому пробація і конфіскація несумісні пояснили у комітеті НААУ
Проект Закону № 12243 від 25.11.2024 «Про внесення змін до статті 77 Кримінального кодексу України щодо застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна» має бути відхилений.