Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному | НААУ

Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному

Навчання
11:17 Ср 27.11.24 9767 Переглядів
Версія для друку

Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?

Про переваги кожної з них розповіли голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань адвокатської практики Богдан Кушнір та його заступник Дмитро Хуторний під час заходу з підвищення кваліфікації на тему «Провадження адвокатської діяльності - організаційні форми», який відбувся у місті Рівному за підтримки ради адвокатів регіону.

Відповідно до закону, адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, а адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників). АБ і АО діють на підставі статутів.

Адвокати розповіли про принципові відмінності організаційно-правових форм, особливості державної реєстрації самозайнятої та юридичної осіб, надали рекомендації щодо створення статутних документів, відкриття рахунку у банку, реєстрації (взяття на облік) в податкових органах та обрання системи оподаткування. Також вони навели судову практику з окремих податкових питань.

Окрему увагу спікери приділили темі трудових відносин та найманим працівникам.

«Адвокатське бюро та об’єднання може залучати до виконання укладених об’єднанням договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах. У випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності адвокатського об'єднання, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та Статуту відповідного адвокатського об'єднання», - наголосив Б.Кушнір.

Д.Хуторний нагадав, що у випадку залучення юридичною особою адвоката до своєї діяльності, адвокатське об’єднання, бюро зобов’язане забезпечити дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

Також учасникам презентували порівняльну таблицю з особливостями здійснення адвокатської діяльності відповідно до кожної з організаційно-правових форм.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Навчання

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…

Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.

16:17 Чт 23.01.25 452
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Законодавство

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…

Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.

15:28 Ср 22.01.25 243
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 280
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 267
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 512
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4276
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Гарантії діяльності

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.

11:47 Ср 15.01.25 7174
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 5770

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл