Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Про переваги кожної з них розповіли голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань адвокатської практики Богдан Кушнір та його заступник Дмитро Хуторний під час заходу з підвищення кваліфікації на тему «Провадження адвокатської діяльності - організаційні форми», який відбувся у місті Рівному за підтримки ради адвокатів регіону.
Відповідно до закону, адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, а адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників). АБ і АО діють на підставі статутів.
Адвокати розповіли про принципові відмінності організаційно-правових форм, особливості державної реєстрації самозайнятої та юридичної осіб, надали рекомендації щодо створення статутних документів, відкриття рахунку у банку, реєстрації (взяття на облік) в податкових органах та обрання системи оподаткування. Також вони навели судову практику з окремих податкових питань.
Окрему увагу спікери приділили темі трудових відносин та найманим працівникам.
«Адвокатське бюро та об’єднання може залучати до виконання укладених об’єднанням договорів про надання правової допомоги інших адвокатів на договірних засадах. У випадку, якщо виникла необхідність у одноразовому залученні адвоката до діяльності адвокатського об'єднання, необхідно укласти договір (угоду) про залучення адвоката, який не може суперечити цивільному законодавству, Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», актам НААУ та Статуту відповідного адвокатського об'єднання», - наголосив Б.Кушнір.
Д.Хуторний нагадав, що у випадку залучення юридичною особою адвоката до своєї діяльності, адвокатське об’єднання, бюро зобов’язане забезпечити дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.
Також учасникам презентували порівняльну таблицю з особливостями здійснення адвокатської діяльності відповідно до кожної з організаційно-правових форм.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Дискусія
«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова…
Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?
Захист військових
Адміністративно-дисциплінарна відповідальність…
За загальним правилом, якщо військовий вчиняє адміністративне правопорушення, він притягається до відповідальності за Дисциплінарним статутом. Із цього правила є винятки, передбачені КУпАП.
Cудова практика
На особливість подання ордеру через «Електронний суд» звернув…
Якщо ордер на надання правничої допомоги додано до документа, що посвідчений електронним підписом адвоката, додаткового накладення окремого власноручного («фізичного») чи електронного підпису на ордер не вимагається.
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.