Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
Про формат проекту та цільові групи розповів під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Він розповів, що у зв'язку з військовою агресією багато адвокатів сьогодні страждають від виснаження, спустошення, втоми, тривоги, паніки та посттравматичного стресового розладу. Термінової підтримки потребують такі вразливі групи, як жінки, молодь та колеги, що перебувають у зонах активних бойових дій.
Так, багато жінок-адвокатів взяли на себе додаткові обов'язки по догляду за своїми дітьми, продовжуючи при цьому займатися адвокатською практикою, оскільки їхні партнери служать в армії. Молоді фахівці не впевнені у своєму майбутньому в юриспруденції, не знають, як побудувати кар'єру в нинішніх умовах. А адвокати, які зіткнулися з прямими наслідками війни, намагаються знайти баланс між безпекою та професійними обов’язками.
Основними компонентами проекту мають стати індивідуальні терапевтичні сесії (адвокати отримують відповідні сертифікати) та психоосвітні заходи (онлайн вебінари) з питань психічного здоров’я (адвокатів навчатимуть методам управління психічним здоров'ям та розбудови життєстійкості).
Також планується запровадити цифрову платформу з цілодобовим доступом до онлайн-бібліотеки книг з психології для адвокатів, які стосуються психічного здоров'я, балансу між роботою та особистим життям, а також кар'єрного розвитку у складні часи.
Найближчим часом на сайті НААУ буде оприлюднено повну інформацію для адвокатів, які матимуть бажання взяти участь у цьому проекті.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.