"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів

Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
Про формат проекту та цільові групи розповів під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Він розповів, що у зв'язку з військовою агресією багато адвокатів сьогодні страждають від виснаження, спустошення, втоми, тривоги, паніки та посттравматичного стресового розладу. Термінової підтримки потребують такі вразливі групи, як жінки, молодь та колеги, що перебувають у зонах активних бойових дій.
Так, багато жінок-адвокатів взяли на себе додаткові обов'язки по догляду за своїми дітьми, продовжуючи при цьому займатися адвокатською практикою, оскільки їхні партнери служать в армії. Молоді фахівці не впевнені у своєму майбутньому в юриспруденції, не знають, як побудувати кар'єру в нинішніх умовах. А адвокати, які зіткнулися з прямими наслідками війни, намагаються знайти баланс між безпекою та професійними обов’язками.
Основними компонентами проекту мають стати індивідуальні терапевтичні сесії (адвокати отримують відповідні сертифікати) та психоосвітні заходи (онлайн вебінари) з питань психічного здоров’я (адвокатів навчатимуть методам управління психічним здоров'ям та розбудови життєстійкості).
Також планується запровадити цифрову платформу з цілодобовим доступом до онлайн-бібліотеки книг з психології для адвокатів, які стосуються психічного здоров'я, балансу між роботою та особистим життям, а також кар'єрного розвитку у складні часи.
Найближчим часом на сайті НААУ буде оприлюднено повну інформацію для адвокатів, які матимуть бажання взяти участь у цьому проекті.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.