Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав голова Комітету НААУ | НААУ

Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав голова Комітету НААУ

Дискусія
10:14 Пт 08.11.24 6236 Переглядів
Версія для друку

В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов'язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, - віком від 25 до 45 років.

Про процедуру банкрутства та проблему зростання кількості банкрутів в Україні розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Українського радіо.

Процес банкрутства може бути ініційований самим боржником або кредитором. Як правило, фізичні особи звертаються за допомогою у справі про банкрутство, коли вони більше не можуть управляти своїми боргами.

Оголошення банкрутства може призвести до списання боргів, але також може мати довгострокові наслідки, такі як погіршення кредитного рейтингу. Фізичні особи зобов'язані розкривати свій статус банкрута у майбутніх фінансових операціях протягом п'яти років.

Після оголошення банкрутства активи боржника можуть бути ліквідовані, щоб розрахуватися з кредиторами. Однак можуть застосовуватися певні винятки, що дозволяють фізичним особам зберегти частину майна.

«Навіть ріст кількості заяв про банкрутство фізичних осіб не говорить про полярність такої опції. Сама процедура досить складна, адже необхідно звернутися до суду, де довести, що процедура банкрутства необхідна. Після її впровадження арбітражний керуючий почне керувати усім майном і погашати вимоги кредиторів – тобто реалізовувати усе майно банкрута. Така процедура може тривати і понад рік», - звернув увагу А. Шабельніков.

Фізичні особи, які оголошують про банкрутство, зіткнуться з проблемами при отриманні кредитів у майбутньому. Їхня фінансова історія відображатиме факт банкрутства, що вплине на їх здатність отримувати кредити. Банкрути повинні повідомити потенційних кредиторів про свій статус, що може перешкоджати отриманню кредитів і вплинути на їхню репутацію у фінансових колах.

Особам, які розглядають можливість банкрутства, рекомендується звернутися за юридичною консультацією, щоб зорієнтуватися у складнощах процесу. Юристи можуть надати рекомендації щодо реструктуризації боргів як альтернативи банкрутству.

Держава забезпечує основу для банкрутства, дозволяючи фізичним особам врегулювати свої борги законними способами, а не вдаватися до неформальних рішень.

Зростання кількості банкрутів молодого віку в Україні свідчить про те, що молодші особи, які натрапляють на фінансові труднощі, більш схильні використовувати банкрутство як спосіб їх вирішення.

«І, на жаль, ці труднощі держава тільки збільшує. Ми констатуємо збільшення тиску на бізнес щодо кримінальних проваджень, обшуків. Існує ціла низка проблем, крім економічних, що впливає на невтішну статистику щодо закриття ФОПів», - підсумував голова Комітету НААУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Підтримка

Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…

Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.

15:32 Пт 22.11.24 706

Законодавство

Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…

Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.

10:18 Пт 22.11.24 916

Анонс

Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…

22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.

18:06 Чт 21.11.24 1993

Анонс

Молоді юристи проведуть форум у Києві

30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.

17:27 Чт 21.11.24 1953

Анонс

У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів

5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.

12:37 Чт 21.11.24 5306

Cудова практика

Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики

Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.

11:48 Чт 21.11.24 1837

Законодавство

На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…

Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.

17:21 Ср 20.11.24 3031

Законодавство

Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект

На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.

14:12 Ср 20.11.24 2813

Вестник:№ 10 жовтень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл