Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав голова Комітету НААУ | НААУ

Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав голова Комітету НААУ

Дискусія
10:14 Пт 08.11.24 5989 Переглядів
Версія для друку

В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов'язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, - віком від 25 до 45 років.

Про процедуру банкрутства та проблему зростання кількості банкрутів в Україні розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі Українського радіо.

Процес банкрутства може бути ініційований самим боржником або кредитором. Як правило, фізичні особи звертаються за допомогою у справі про банкрутство, коли вони більше не можуть управляти своїми боргами.

Оголошення банкрутства може призвести до списання боргів, але також може мати довгострокові наслідки, такі як погіршення кредитного рейтингу. Фізичні особи зобов'язані розкривати свій статус банкрута у майбутніх фінансових операціях протягом п'яти років.

Після оголошення банкрутства активи боржника можуть бути ліквідовані, щоб розрахуватися з кредиторами. Однак можуть застосовуватися певні винятки, що дозволяють фізичним особам зберегти частину майна.

«Навіть ріст кількості заяв про банкрутство фізичних осіб не говорить про полярність такої опції. Сама процедура досить складна, адже необхідно звернутися до суду, де довести, що процедура банкрутства необхідна. Після її впровадження арбітражний керуючий почне керувати усім майном і погашати вимоги кредиторів – тобто реалізовувати усе майно банкрута. Така процедура може тривати і понад рік», - звернув увагу А. Шабельніков.

Фізичні особи, які оголошують про банкрутство, зіткнуться з проблемами при отриманні кредитів у майбутньому. Їхня фінансова історія відображатиме факт банкрутства, що вплине на їх здатність отримувати кредити. Банкрути повинні повідомити потенційних кредиторів про свій статус, що може перешкоджати отриманню кредитів і вплинути на їхню репутацію у фінансових колах.

Особам, які розглядають можливість банкрутства, рекомендується звернутися за юридичною консультацією, щоб зорієнтуватися у складнощах процесу. Юристи можуть надати рекомендації щодо реструктуризації боргів як альтернативи банкрутству.

Держава забезпечує основу для банкрутства, дозволяючи фізичним особам врегулювати свої борги законними способами, а не вдаватися до неформальних рішень.

Зростання кількості банкрутів молодого віку в Україні свідчить про те, що молодші особи, які натрапляють на фінансові труднощі, більш схильні використовувати банкрутство як спосіб їх вирішення.

«І, на жаль, ці труднощі держава тільки збільшує. Ми констатуємо збільшення тиску на бізнес щодо кримінальних проваджень, обшуків. Існує ціла низка проблем, крім економічних, що впливає на невтішну статистику щодо закриття ФОПів», - підсумував голова Комітету НААУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Захист військових

Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…

Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.

13:24 Вт 12.11.24 827

Євроінтеграція

Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…

Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.

18:33 Пн 11.11.24 3583

За кордоном

Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі

Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?

16:23 Пн 11.11.24 1789

Анонс

В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях

Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.

14:38 Пн 11.11.24 1976

Законодавство

Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…

Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.

17:59 Пт 08.11.24 6040

За кордоном

Українцям у Франції підготували Сімейний порадник

Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.

11:57 Пт 08.11.24 6270

Дискусія

Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав…

В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов'язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, - віком від 25 до 45 років.

10:14 Пт 08.11.24 5990

Гарантії діяльності

Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…

За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.

16:29 Чт 07.11.24 7219

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл