В Одесі говоритимуть про минуле, сучасність та майбутнє адвокатури
8 листопада 2024 року в Одесі відбудеться ХІV Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». В рамках заходу проходитимуть «Бронзівські читання» з питань адвокатської етики, а також майстер-класи.
Організовують конференцію Національний університет «Одеська юридична академія» спільно з Національною асоціацією адвокатів України та Радою адвокатів Одеської області.
Серед основних тематичних напрямів заявлені:
- історико-правові питання організації та діяльності адвокатури;
- актуальні питання здійснення адвокатської діяльності;
- реалізація завдань професійної організації адвокатів та діяльність органів адвокатського самоврядування;
- професійна етика та юридична відповідальність адвоката;
- зарубіжний досвід організації та діяльності адвокатури.
Спікерами запрошені суддя Конституційного Суду Віктор Городовенко, професори Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Лідія Москвич і Тетяна Вільчик, в.о. голови Ради адвокатів Одеської області Олена Джабурія, суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Василь Даценко, суддя Ржищевського міського суду Київської області Андрій Потапенко, завідувачка кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Київського університету права НАН України Світлана Фурса, французький адвокат Стефан Дуніковський, професор кафедри юстиції Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Стефанчук, доцентка кафедри процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Людмила Остафійчук.
Відкриють конференцію голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов.
Захід розпочнеться о 10.00 в змішаному форматі: оnline – на платформі ZOOM, offline – за адресою м. Одеса, вул. Академічна, буд.2, Зелена зала НУ «ОЮА».
Зареєструватися для участі у конференції можна за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.