Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції інституту адвокатури
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Ініціювали захід відділ змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Центр досліджень адвокатури і права НААУ та видавництво «Букрек».
Гостьову лекцію на тему «Інститут адвокатури України: становлення, традиції, особистості» провели проректор Вищої школи адвокатури НААУ, керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик та учасник Всеукраїнського проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Оксана Івасюк. Модерувала захід провідна наукова співробітниця ІПООД Наталія Філіпчук.
Генезу розвитку інституту адвокатури на українських землях від найдавніших часів до сьогодення в історичній ретроспективі розкрила І.Василик. Лектор висвітлила історичні факти покарання неправових вчинків адвокатів та регіональні особливості їх правового статусу, зокрема в Австрійській імперії, організаційні та правові аспекти вступу у професію. Вона провела певні паралелі щодо діяльності адвокатів в минулому та сучасності, а саме аспекти присяги, етики і відповідальності адвоката за німецькою правовою традицією, судоустрій та адвокатура у XVI – XVII ст., адвокатура Гетьманщини XVIІ – XVIІІ ст. (законодавство, соціальний стан) тощо. Особливістю виступу була презентація персонології адвокатури, зокрема було проаналізовано діяльність адвокатів у Першій світовій війні, адвокатів-державників (президентів та прем’єр-міністрів України).
Знайомство з історією адвокатури продовжила О.Івасюк, яка представила нарис з історії адвокатури України «Стислий спосіб розповісти про себе». Це альбом візитівок із архівних фондів України, а також реклами, розміщеної в українській пресі кінця ХІХ ст. – 30-х років ХХ ст. Видання містить ілюстративні матеріали, які візуально дозволяють читачеві поринути в історичне минуле. Також було показано ключові постаті харківської, одеської, київської та галицької адвокатур.
На останок І. Василик подякувала організаторам заходу та висловила сподівання на подальшу плідну роботу. «Для нас це вагомий напрям, оскільки кінцевою метою повинно бути залучення досліджень Центру з історії адвокатури та адвокатської етики у навчально-виховний процес загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв та вищих навчальних закладів України. Реалізувати це зможемо спільно», - підсумувала керівник Центру.
Слухачами вебінару стали понад сто учасників з навальних закладів України. Зокрема, науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, викладачі і студенти юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, викладачі і студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міжрегіональної академії управління персоналом, Буковинського університету, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Університету економіки та права «Крок», Херсонського вищого професійного училища сервісу і дизайну, вчителі Красоїльської гімназії Чернівецької області, працівники закладу дошкільної освіти «Світанок» Сумської області, помічники юристів та адвокатів, директори і заступники директорів шкіл, вчителі, представники громадських організацій.
Захід відбувся 8 жовтня 2024 року до Дня юриста в межах циклу просвітницьких вебінарів та гостьових лекцій «Цвіт української педагогіки – сучасне і минуле».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.