Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції інституту адвокатури | НААУ

Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції інституту адвокатури

Доступ до професії
11:26 Пт 11.10.24 5790 Переглядів
Версія для друку

Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.

Ініціювали захід відділ змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Центр досліджень адвокатури і права НААУ та видавництво «Букрек».

Гостьову лекцію на тему «Інститут адвокатури України: становлення, традиції, особистості» провели проректор Вищої школи адвокатури НААУ, керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик та учасник Всеукраїнського проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Оксана Івасюк. Модерувала захід провідна наукова співробітниця ІПООД Наталія Філіпчук.

Генезу розвитку інституту адвокатури на українських землях від найдавніших часів до сьогодення в історичній ретроспективі розкрила І.Василик. Лектор висвітлила історичні факти покарання неправових вчинків адвокатів та регіональні особливості їх правового статусу, зокрема в Австрійській імперії, організаційні та правові аспекти вступу у професію. Вона провела певні паралелі щодо діяльності адвокатів в минулому та сучасності, а саме аспекти присяги, етики і відповідальності адвоката за німецькою правовою традицією, судоустрій та адвокатура у XVI – XVII ст., адвокатура Гетьманщини XVIІ – XVIІІ ст. (законодавство, соціальний стан) тощо. Особливістю виступу була презентація персонології адвокатури, зокрема було проаналізовано діяльність адвокатів у Першій світовій війні, адвокатів-державників (президентів та прем’єр-міністрів України).

Знайомство з історією адвокатури продовжила О.Івасюк, яка представила нарис з історії адвокатури України «Стислий спосіб розповісти про себе». Це альбом візитівок із архівних фондів України, а також реклами, розміщеної в українській пресі кінця ХІХ ст. – 30-х років ХХ ст. Видання містить ілюстративні матеріали, які візуально дозволяють читачеві поринути в історичне минуле. Також було показано ключові постаті харківської, одеської, київської та галицької адвокатур.

На останок І. Василик подякувала організаторам заходу та висловила сподівання на подальшу плідну роботу. «Для нас це вагомий напрям, оскільки кінцевою метою повинно бути залучення досліджень Центру з історії адвокатури та адвокатської етики у навчально-виховний процес загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв та вищих навчальних закладів України. Реалізувати це зможемо спільно», - підсумувала керівник Центру.

Слухачами вебінару стали понад сто учасників з навальних закладів України. Зокрема, науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, викладачі і студенти юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, викладачі і студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міжрегіональної академії управління персоналом, Буковинського університету, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Університету економіки та права «Крок», Херсонського вищого професійного училища сервісу і дизайну, вчителі Красоїльської гімназії Чернівецької області, працівники закладу дошкільної освіти «Світанок» Сумської області, помічники юристів та адвокатів, директори і заступники директорів шкіл, вчителі, представники громадських організацій.

Захід відбувся 8 жовтня 2024 року до Дня юриста в межах циклу просвітницьких вебінарів та гостьових лекцій «Цвіт української педагогіки – сучасне і минуле».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…

22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.

18:06 Чт 21.11.24 404

Анонс

Молоді юристи проведуть форум у Києві

30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.

17:27 Чт 21.11.24 422

Анонс

У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів

5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.

12:37 Чт 21.11.24 4155

Cудова практика

Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики

Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.

11:48 Чт 21.11.24 788

Законодавство

На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…

Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.

17:21 Ср 20.11.24 2052

Законодавство

Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект

На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.

14:12 Ср 20.11.24 2005

Захист військових

Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП

Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.

11:33 Ср 20.11.24 1936

Дискусія

Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…

Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.

15:56 Вт 19.11.24 3419

Вестник:№ 10 жовтень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл