"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Змагання із сімейного права серед студентів-юристів провела ELSA



Днями у Києві завершилися ІI Національні судові змагання з сімейного права (II National Family Law Moot Court Competition). Участь у них узяли студенти за спеціальностями «Право», «Міжнародне право», «Правоохоронна діяльність», а також молоді юристи.
Муткорт був організований Європейською асоціацією студентів-юристів (The European Law Students' Association, ELSA) та проведений на базі Факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Одним із суддів, запрошених на захід, став заступник голови Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права Юрій Бабенко.
Під час змагань команди зі студентів-юристів імітували судовий процес, пов'язаний з питаннями сімейного права, а саме - представляли позиції сторін позивача і відповідача перед колегією суддів. Учасникам перед початком були надіслані правила змагань та фабула справи, в якій викладалися фактичні обставини та завдання.
«Оскільки змагання моделюють реальні судові слухання, учасники набувають досвід, а також розвивають навички в юридичній аргументації, дослідженні правових норм і процедур, підготовці процесуальних документів, а також представлення своїх позицій перед суддями, - зауважив Ю.Бабенко. - Студенти фактично отримують шанс застосувати теоретичні знання на практиці. Це стосується як процесу підготовки правових позицій, так і вміння виступати публічно».
Також, на думку заступника голови комітету, заходи формату Moot Court Competition формують майбутніх юристів, які розуміють ті етичні стандарти, що застосовуються в судовій практиці. Тож вони можуть і будуть діяти вже відповідно до принципів верховенства права. «Загалом, участь у таких заходах є важливим елементом навчання, оскільки дає змогу майбутнім юристам підготуватися до реальних викликів, які вони можуть зустріти в роботі», - резюмував адвокат.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.