Українська адвокатка отримала відзнаку Європейської федерації адвокатур
Європейська федерація адвокатур (Fédération des Barreaux d’Europe, European Bars Federation) відзначила діяльність члена Комітету НААУ з питань альтернативного врегулювання спорів Вікторію Поліщук. Її названо кращим професійним медіатором за її роботу у напрямі альтернативного врегулювання спорів.
Урочистості відбулися під час чергового конгресу федерації (FBE), який цього року проходив у Парижі. Серед інших номінантів, В.Поліщук отримала нагороду FBE ADR Awards на підставі спільного голосування та обговорення внеску у розвиток інституту адвокатури. Нагорода була заснована за ініціативою Комісії з медіації, з метою створення простору для визнання та поширення медіації і діалогових підходів до вирішення спорів.
Конгрес зібрав провідних адвокатів, аби визначити ключові теми, які потребують дослідження і розвитку у правничій спільноті, а також обговорити інструменти залучення молодих спеціалістів до розвитку інституту адвокатури.
Захід виділився не лише змістом, але й унікальним форматом. Так, одна із панелей обʼєднала представників різних професій, серед яких були присутні політичний журналіст, священник та лікар. Такий мультидисциплінарний підхід забезпечив жваву дискусію під час дослідження проблеми професійної таємниці в різних галузях.
Крім того, на конгресі FBE розглянули питання впливу нових технологій, особливо штучного інтелекту, на професійну таємницю. На думку експертів, ШІ може становити значну загрозу конфіденційності, яку утворюють недосконале програмне забезпечення, неналежна анонімізація даних в таких інструментах, як ChatGPT. Також мають суттєвий вплив окремі економічні та політичні виклики.
Нагадаємо, Європейська федерація адвокатур була заснована в Барселоні 23 травня 1992 року. Її штаб-квартира розташована у Страсбурзі. Членство у федерації відкрите для всіх національних адвокатур, а також для правничих товариств Ради Європи. На сьогодні FBE налічує 200 членів, які представляють понад мільйон адвокатів.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.