Можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК окреслили експерти | НААУ

Можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК окреслили експерти

Навчання
17:08 Вт 01.10.24 4444 Переглядів
Версія для друку

Судово-медична експертиза є дієвим способом захисту прав військоовозобов’язаних, а також інструментом, що забезпечує цілі проведення військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України (якісний медичний огляд військовослужбовців, проведення призову, прийняття на військову службу).

Про можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК, оскарження рішень ВЛК, а правові та медичні аспекти цих процесів говорили експерти під час вебінару, організованого нещодавно Національною асоціацією адвокатів України.

Одним із спікерів заходу стала лікар, судово-медичний експерт Наталія Ергард, яка розповіла про аспекти підтвердження встановленого діагнозу в осіб, які проходять ВЛК. Зокрема, вона звернула увагу на те, як трактуються ВЛК діагнози, які не підтверджені об’єктивними методами дослідження, навела приклади найбільш розповсюджених діагнозів, коли недостатньо детальний опис лікарями рентгенологічної картини патологічного процесу дає підстави ВЛК спекулювати та приймати завідомо неправильне рішення щодо ступеня придатності військовозобов’язаного до військової служби.  Також Н.Ергард розповіла про випадки з практичної діяльності, коли висновок судово-медичного експерта став підставою для повторного проходження ВЛК та визнання особи непридатною до військової служби.

Член Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців Національної асоціації адвокатів України Ігор Колесников акцентував увагу, що в умовах збройної агресії права людини, гарантовані Конституцією, та виконання обов’язку із захисту країни набули ще важливішого значення.

При цьому дотримання вимог законодавства у сфері мобілізаційних заходів, виконання військового обов’язку, дотримання прав військовозобов’язаних під час проходження військово-лікарських комісій є необхідною умовою та обов’язком уповноважених осіб відповідних державних органів (ТЦК, ВЛК тощо). Тож діяльність адвоката, як виконавця конституційної функції з надання правничої допомоги, набула вкрай важливого значення.

На думку І.Колесникова, у цих питаннях адвокат повинен діяти на випередження. Все має переводитися у письмову площину, фіксувати у часі звернення до ТЦК, ВЛК, також від особи, якій адвокат надає правничу допомогу. Потрібна активна позиція, що полягає в наданні усіх наявних документів і відомостей про стан здоров’я, повідомлення про надання додаткових даних та документів після дообстеження у відповідних лікарів, отримання консультацій в експертів, - переконаний він.

Адвокат, який уклав з клієнтом договір про надання правничої допомоги, надалі має право самостійно залучати експерта на договірних умовах для проведення експертного дослідження наданих матеріалів та отримати висновок спеціаліста.

При цьому потрібно пам’ятати, що універсального заходу або правила захисту не існує, говорить адвокат. Кожен випадок є індивідуальним за характером своїх складових дій, подій, документів та інформації.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Підтримка

Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…

Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.

15:32 Пт 22.11.24 1061

Законодавство

Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…

Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.

10:18 Пт 22.11.24 1263

Анонс

Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…

22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.

18:06 Чт 21.11.24 2348

Анонс

Молоді юристи проведуть форум у Києві

30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.

17:27 Чт 21.11.24 2302

Анонс

У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів

5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.

12:37 Чт 21.11.24 5319

Cудова практика

Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики

Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.

11:48 Чт 21.11.24 1844

Законодавство

На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…

Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.

17:21 Ср 20.11.24 3031

Законодавство

Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект

На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.

14:12 Ср 20.11.24 2813

Вестник:№ 10 жовтень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл