Можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК окреслили експерти | НААУ

Можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК окреслили експерти

Навчання
17:08 Вт 01.10.24 5106 Переглядів
Версія для друку

Судово-медична експертиза є дієвим способом захисту прав військоовозобов’язаних, а також інструментом, що забезпечує цілі проведення військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України (якісний медичний огляд військовослужбовців, проведення призову, прийняття на військову службу).

Про можливості судово-медичної експертизи при проходженні ВЛК, оскарження рішень ВЛК, а правові та медичні аспекти цих процесів говорили експерти під час вебінару, організованого нещодавно Національною асоціацією адвокатів України.

Одним із спікерів заходу стала лікар, судово-медичний експерт Наталія Ергард, яка розповіла про аспекти підтвердження встановленого діагнозу в осіб, які проходять ВЛК. Зокрема, вона звернула увагу на те, як трактуються ВЛК діагнози, які не підтверджені об’єктивними методами дослідження, навела приклади найбільш розповсюджених діагнозів, коли недостатньо детальний опис лікарями рентгенологічної картини патологічного процесу дає підстави ВЛК спекулювати та приймати завідомо неправильне рішення щодо ступеня придатності військовозобов’язаного до військової служби.  Також Н.Ергард розповіла про випадки з практичної діяльності, коли висновок судово-медичного експерта став підставою для повторного проходження ВЛК та визнання особи непридатною до військової служби.

Член Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців Національної асоціації адвокатів України Ігор Колесников акцентував увагу, що в умовах збройної агресії права людини, гарантовані Конституцією, та виконання обов’язку із захисту країни набули ще важливішого значення.

При цьому дотримання вимог законодавства у сфері мобілізаційних заходів, виконання військового обов’язку, дотримання прав військовозобов’язаних під час проходження військово-лікарських комісій є необхідною умовою та обов’язком уповноважених осіб відповідних державних органів (ТЦК, ВЛК тощо). Тож діяльність адвоката, як виконавця конституційної функції з надання правничої допомоги, набула вкрай важливого значення.

На думку І.Колесникова, у цих питаннях адвокат повинен діяти на випередження. Все має переводитися у письмову площину, фіксувати у часі звернення до ТЦК, ВЛК, також від особи, якій адвокат надає правничу допомогу. Потрібна активна позиція, що полягає в наданні усіх наявних документів і відомостей про стан здоров’я, повідомлення про надання додаткових даних та документів після дообстеження у відповідних лікарів, отримання консультацій в експертів, - переконаний він.

Адвокат, який уклав з клієнтом договір про надання правничої допомоги, надалі має право самостійно залучати експерта на договірних умовах для проведення експертного дослідження наданих матеріалів та отримати висновок спеціаліста.

При цьому потрібно пам’ятати, що універсального заходу або правила захисту не існує, говорить адвокат. Кожен випадок є індивідуальним за характером своїх складових дій, подій, документів та інформації.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Навчання

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…

Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.

16:17 Чт 23.01.25 449
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Законодавство

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…

Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.

15:28 Ср 22.01.25 243
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 280
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 267
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 511
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4276
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Гарантії діяльності

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.

11:47 Ср 15.01.25 7174
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 5770

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл