Судові справи, які сформували правовий ландшафт приватизації, озвучили експерти | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Судові справи, які сформували правовий ландшафт приватизації, озвучили експерти

Дискусія
16:27 Пн 30.09.24 3336 Переглядів
Версія для друку

Суди відіграють вирішальну роль у тлумаченні та застосуванні законів про приватизацію. І кілька гучних справ порушили питання справедливості і прозорості приватизаційних процесів.

Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації провів дискусію на тему «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні. Площина судових спорів, розслідувань АМКУ».

Заступник голови Комітету Віталій Жадобін зауважив, що Уряд визначив приватизацію одним із ключових пріоритетів, ініціювавши численні проєкти, починаючи з 2019 року.  Однак цей процес супроводжувався викликами та судовими спорами.  Він попередив, що будь-які порушення визначеної процедури можуть зруйнувати усі досягнення.

Спікер переконаний, що сьогодні ми живемо в часи активних приватизаційних процесів. Він послався на представників Фонду державного майна, які повідомляли, що в Україні вже цього року стартуватиме процес великої приватизації. І зміни до переліку об'єктів великої приватизації налічують до 20 об'єктів. «Всі об'єкти цікаві, готуються до приватизації і ми звісно будемо в певних випадках спостерігати, в певних випадках брати участь у супроводженні», - зазначив адвокат.

Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Надія Багай зупинилася на окремих нюансах розгляду спорів про приватизацію державного і комунального майна. Зокрема, вона ознайомила учасників з основними правовими позиціями, які висловлювалися у справах, що перебували на розгляді Великої Палати. По-перше, це спори із застосування законодавства, у тому числі, до ухвалення Закону «Про приватизацію державного комунального майна», прийнятого у 2018 році (адже, як пояснила суддя, Верховний Суд розглядає справи трохи пізніше, ніж розглядають суди першої і другої інстанцій). По-друге, - це юрисдикційні питання. Як за старим законодавством, так і у новому Законі є норма про те, що спори стосовно приватизації майна розглядаються саме господарськими судами. Відповідні правові позиції висловлюватися вищою інстанцією.

Голова Комітету Андрій Шабельніков, який виступив модератором заходу, відзначив вплив війни на питання, повʼязані із приватизаційними процесами. Втім, на його думку, вирішуючи правові проблеми та створюючи більш сприятливий інвестиційний клімат, Україна зможе залучити іноземні інвестиції та стимулювати економічне зростання. Оскільки країна продовжує відновлюватися після війни, приватизація може відігравати життєво важливу роль у відбудові економіки та забезпеченні майбутнього.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 217
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 155
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 197
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 266
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 323
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 288
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 403
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл