Судові справи, які сформували правовий ландшафт приватизації, озвучили експерти
Суди відіграють вирішальну роль у тлумаченні та застосуванні законів про приватизацію. І кілька гучних справ порушили питання справедливості і прозорості приватизаційних процесів.
Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації провів дискусію на тему «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні. Площина судових спорів, розслідувань АМКУ».
Заступник голови Комітету Віталій Жадобін зауважив, що Уряд визначив приватизацію одним із ключових пріоритетів, ініціювавши численні проєкти, починаючи з 2019 року. Однак цей процес супроводжувався викликами та судовими спорами. Він попередив, що будь-які порушення визначеної процедури можуть зруйнувати усі досягнення.
Спікер переконаний, що сьогодні ми живемо в часи активних приватизаційних процесів. Він послався на представників Фонду державного майна, які повідомляли, що в Україні вже цього року стартуватиме процес великої приватизації. І зміни до переліку об'єктів великої приватизації налічують до 20 об'єктів. «Всі об'єкти цікаві, готуються до приватизації і ми звісно будемо в певних випадках спостерігати, в певних випадках брати участь у супроводженні», - зазначив адвокат.
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Надія Багай зупинилася на окремих нюансах розгляду спорів про приватизацію державного і комунального майна. Зокрема, вона ознайомила учасників з основними правовими позиціями, які висловлювалися у справах, що перебували на розгляді Великої Палати. По-перше, це спори із застосування законодавства, у тому числі, до ухвалення Закону «Про приватизацію державного комунального майна», прийнятого у 2018 році (адже, як пояснила суддя, Верховний Суд розглядає справи трохи пізніше, ніж розглядають суди першої і другої інстанцій). По-друге, - це юрисдикційні питання. Як за старим законодавством, так і у новому Законі є норма про те, що спори стосовно приватизації майна розглядаються саме господарськими судами. Відповідні правові позиції висловлюватися вищою інстанцією.
Голова Комітету Андрій Шабельніков, який виступив модератором заходу, відзначив вплив війни на питання, повʼязані із приватизаційними процесами. Втім, на його думку, вирішуючи правові проблеми та створюючи більш сприятливий інвестиційний клімат, Україна зможе залучити іноземні інвестиції та стимулювати економічне зростання. Оскільки країна продовжує відновлюватися після війни, приватизація може відігравати життєво важливу роль у відбудові економіки та забезпеченні майбутнього.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.