НААУ підтримує удосконалення арбітражного законодавства, запропоновані УАА | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

НААУ підтримує удосконалення арбітражного законодавства, запропоновані УАА

Законодавство
12:13 Ср 25.09.24 7456 Переглядів
Версія для друку

У процесі застосування нових редакцій Цивільного процесуального і Господарського процесуального кодексів було виявлено низку прогалин і суперечностей, що стосуються питань альтернативного вирішення спорів.

У звʼязку із цим робоча група Української арбітражної асоціації визначила напрями вдосконалення та підготувала проект змін до Закону «Про міжнародний комерційний арбітраж» (МКА) та інших законодавчих актів щодо вдосконалення арбітражного законодавства України, судового контролю та підтримки міжнародного комерційного арбітражу.

Запропоновані зміни спрямовані на імплементацію в українське арбітражне законодавство положень Типового Закону ЮНСІТРАЛ «Про міжнародний комерційний арбітраж» 2006 року, які відображають найкращі світові практики та стандарти.

Закон про МКА приймався у 1994 році на основі Типового Закону 1985 року. Попри намагання українського законодавця імплементувати його положення, деякі терміни в Законі про МКА все ж не відповідають оригіналу. По-перше, на той час господарські суди України все ще називалися арбітражними, а Закону «Про третейські суди» ще не було. По-друге, переклад українською здійснювався з російськомовної версії Типового закону, яка в певних випадках містила некоректний переклад. Найбільш яскравим прикладом є використання в Законі про МКА терміну «третейський суд» як синонім терміну «арбітраж» або на позначення терміну «arbitral tribunal». Після прийняття Закону «Про третейські суди» український законодавець почав послідовно розділяти терміни «третейський суд» та «міжнародний арбітраж» та похідні від них для розмежування сфер застосування двох законів та пов’язаних з ними процесуальних положень.

 У Національній асоціації адвокатів України висловили переконання, що ширші можливості розгляду спорів у міжнародному арбітражі, ефективний судовий контроль та підтримка міжнародного арбітражу є важливими факторами для іноземних інвесторів при прийнятті ними рішень щодо здійснення інвестицій.

І оскільки зміни, запропоновані Українською арбітражною асоціацією, зроблять Україну привабливішим місцем арбітражу, НААУ звернулася до Комітету ВР з питань правової політики з проханням ініціювати внесення підготовленого законопроекту на розгляд парламенту.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів

Анонс

Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів

У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

11:20 Чт 15.05.25 262
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну» адвокатуру

Гарантії діяльності

РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…

Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

15:54 Ср 14.05.25 1029
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері охорони ПЗФ

Законодавство

Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…

Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.

11:18 Ср 14.05.25 318
Конвенція РЄ про захист професії адвоката відкрита для підписання

Гарантії діяльності

Конвенція РЄ про захист професії адвоката відкрита для підписання

Тринадцять країн-учасниць Ради Європи підписали Конвенцію про захист професії адвоката, що була ухвалена Комітетом Міністрів РЄ 12 березня 2025 року. Ще чотири країни зроблять це сьогодні. України серед них немає.

8:49 Ср 14.05.25 493
Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка

Навчання

Самотність як виклик: адвокатам нагадали, що дружба – це навичка

Сьогодні більше половини людей у світі почуваються самотніми. І це не просто емоційна скарга. Самотність впливає на здоров’я так само руйнівно, як куріння чи алкогольна залежність. Адвокати – не виняток.

15:54 Вт 13.05.25 649
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у витоку інформації

За кордоном

Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…

Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

17:46 Пн 12.05.25 515
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові

Регіони

Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові

Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

15:57 Пн 12.05.25 836
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 1698

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл