Які дані достатні для ідентифікації клієнта в ордері дослідила РАУ
Заповнюючи ордер на надання правничої допомоги, адвокат, якщо вважає за необхідне, може додатково вказати РНОКПП або код ЄДРПОУ клієнта як ідентифікуючу ознаку. Водночас, закріплювати це як обовʼязковий реквізит форми ордеру буде надмірним формалізмом.
Відповідь такого змісту надала Рада адвокатів України на пропозицію громадянина уточнити форму ордеру на надання правничої допомоги в частині ознак замовника юридичної послуги.
Нагадаємо, відповідно до Положення про ордер на надання правничої допомоги, цей документ встановленої форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Одним із його реквізитів є прізвище, ім’я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога.
Недолік цього реквізиту, на думку заявника, полягає в тому, що ПІБ або найменування не дозволяє встановити достовірність інформації щодо замовника послуги. Відповідно, виникають сумніви у достовірності і правомірності підстав складання і видачі ордеру взагалі. Тому ідентифікуючою ознакою мали б бути РНОКПП або код ЄДРПОУ, що б вирізняли субʼєктів права з однаковими іменами (найменуваннями).
Посилання в ордері на реквізити договору про надання правничої допомоги громадянин уважає недостатнім. Адже сам договір, що є підставою складання ордеру, не доступний публічній перевірці і залежить виключно від добросовісності адвоката і не є абсолютною гарантією достовірності, дійсності і правомірності.
Проаналізувавши аргументи, викладені у заяві, а також норми Положення про ордер на надання правничої допомоги, члени Ради адвокатів України дійшли висновку про недоцільність такої формалізації, відзначивши при цьому, що РНОКПП або код ЄДРПОУ за потреби і так можуть бути зазначені в ордері самостійно адвокатом, якщо той бачить необхідність уточнити дані про особу клієнта.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.