Україна на шляху до ОЕСР: адвокатура сприяє виконанню програми | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Україна на шляху до ОЕСР: адвокатура сприяє виконанню програми

Євроінтеграція
11:23 Ср 18.09.24 4376 Переглядів
Версія для друку

Вступ в Організацію економічного співробітництва та розвитку є спільним викликом усіх національних інституцій, від якого залежить європейське майбутнє держави. Адвокатура робить свій унесок у виконання відповідної Програми ОЕСР для України.

Днями у Києві відбулася конференція «Україна на шляху до ОЕСР та приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом», організована Національним антикорупційним бюро України за підтримки Посольства США в Україні. Захід зібрав послів, народних депутатів, представників органів державної влади, міжнародних партнерів, громадськості та бізнесу, які приділили час обговоренню перспектив приєднання України до Конвенції, що є важливим кроком, у тому числі на шляху євроінтеграційних прагнень держави.

Участь у конференції взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Адвокатура, як конституційна складова правосуддя в Україні, також залучена до переговорних процесів та реалізації програм. В ході їх виконання відбуваються зустрічі та консультації з державними інституціями та міжнародними партнерами. Зокрема, було проведено аналіз законодавства України про адвокатуру на предмет його відповідності європейським стандартам, що містяться у:

  • Директиві Ради Європейського Економічного Співтовариства 77/249/ЄЕС від 22 березня 1977 р. щодо сприяння ефективному здійсненню адвокатами свободи надання послуг;
  • Директиви 98/5/ЄC Європейського Парламенту та Ради від 16.02.98 року щодо сприяння постійному здійсненню професії правника в іншій державі-члені, ніж держави отримання професійної кваліфікації;
  • Рекомендації № R(2000)21 Комітету Міністрів державам-членам про свободу професійної діяльності адвокатів, ухваленій Комітетом міністрів Ради Європи на 727 засіданні заступників Міністрів 25 жовтня 2000 року.

Також для реалізації поставленої мети вступу до ОЕСР Україна повинна до січня 2025 року виконати низку вимог, однією з яких є запровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень. З цією метою група народних депутатів зареєструвала у парламенті проект Закону №11443, який передбачає відповідні зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, а також низки інших законодавчих актів. Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань антикорупційної політики та комплаєнсу вже проаналізував проект та надав свої зауваження і пропозиції щодо його удосконалення.

Організація економічного співробітництва та розвитку об'єднує 38 найбільш економічно розвинених країн світу з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку. Вона формує міжнародні стандарти, які використовуються Європейським Союзом. Тож процеси приєднання до ОЕСР та ЄС фактично доповнюють один одного. Уряд України подав заявку на членство в Організації в 2022 році. Після цього було підготовлено та підписано відповідну програму для України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою – заява НААУ

Гарантії діяльності

«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…

Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

16:32 Пт 28.03.25 9597
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на семінарі

Дискусія

Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…

Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

13:49 Пт 28.03.25 3918
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект

Законодавство

Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект

Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

11:43 Пт 28.03.25 4168
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за вимоги до адвокатів

За кордоном

Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…

Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

12:42 Чт 27.03.25 5474
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують зміни

Дискусія

Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…

Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

9:53 Ср 26.03.25 3709
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку країни, - НААУ

Законодавство

Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…

Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.

16:09 Вт 25.03.25 4643
Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька

Сумна звістка

Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька

Перестало битися серце відомого адвоката, члена Ради адвокатів України від Волинської області Оксани Комарницької.

10:51 Вт 25.03.25 6240
В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців

Взаємодія

В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців

Отримавши повідомлення про відкриття спадщини, нотаріус зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Водночас, нотаріус може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення.

10:24 Вт 25.03.25 6033

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл