Україна на шляху до ОЕСР: адвокатура сприяє виконанню програми | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Україна на шляху до ОЕСР: адвокатура сприяє виконанню програми

Євроінтеграція
11:23 Ср 18.09.24 4412 Переглядів
Версія для друку

Вступ в Організацію економічного співробітництва та розвитку є спільним викликом усіх національних інституцій, від якого залежить європейське майбутнє держави. Адвокатура робить свій унесок у виконання відповідної Програми ОЕСР для України.

Днями у Києві відбулася конференція «Україна на шляху до ОЕСР та приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом», організована Національним антикорупційним бюро України за підтримки Посольства США в Україні. Захід зібрав послів, народних депутатів, представників органів державної влади, міжнародних партнерів, громадськості та бізнесу, які приділили час обговоренню перспектив приєднання України до Конвенції, що є важливим кроком, у тому числі на шляху євроінтеграційних прагнень держави.

Участь у конференції взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Адвокатура, як конституційна складова правосуддя в Україні, також залучена до переговорних процесів та реалізації програм. В ході їх виконання відбуваються зустрічі та консультації з державними інституціями та міжнародними партнерами. Зокрема, було проведено аналіз законодавства України про адвокатуру на предмет його відповідності європейським стандартам, що містяться у:

  • Директиві Ради Європейського Економічного Співтовариства 77/249/ЄЕС від 22 березня 1977 р. щодо сприяння ефективному здійсненню адвокатами свободи надання послуг;
  • Директиви 98/5/ЄC Європейського Парламенту та Ради від 16.02.98 року щодо сприяння постійному здійсненню професії правника в іншій державі-члені, ніж держави отримання професійної кваліфікації;
  • Рекомендації № R(2000)21 Комітету Міністрів державам-членам про свободу професійної діяльності адвокатів, ухваленій Комітетом міністрів Ради Європи на 727 засіданні заступників Міністрів 25 жовтня 2000 року.

Також для реалізації поставленої мети вступу до ОЕСР Україна повинна до січня 2025 року виконати низку вимог, однією з яких є запровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень. З цією метою група народних депутатів зареєструвала у парламенті проект Закону №11443, який передбачає відповідні зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, а також низки інших законодавчих актів. Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань антикорупційної політики та комплаєнсу вже проаналізував проект та надав свої зауваження і пропозиції щодо його удосконалення.

Організація економічного співробітництва та розвитку об'єднує 38 найбільш економічно розвинених країн світу з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку. Вона формує міжнародні стандарти, які використовуються Європейським Союзом. Тож процеси приєднання до ОЕСР та ЄС фактично доповнюють один одного. Уряд України подав заявку на членство в Організації в 2022 році. Після цього було підготовлено та підписано відповідну програму для України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у дайджесті

Cудова практика

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…

Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

16:47 Пт 02.05.25 243
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок ВС

Cудова практика

Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…

Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

15:32 Пт 02.05.25 370
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Дискусія

Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

10:39 Пт 02.05.25 238
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Cудова практика

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

17:47 Чт 01.05.25 338
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів проаналізувала Лідія Ізовітова

Дискусія

Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…

У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

14:56 Чт 01.05.25 408
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Навчання

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

14:23 Чт 01.05.25 248
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, - НААУ

Законодавство

Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…

Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

11:52 Чт 01.05.25 316
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Дискусія

Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

9:43 Чт 01.05.25 532

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл