У НААУ вивчають додаткові можливості підтримки адвокатів
Повномасштабне вторгнення серйозно вплинуло на психічне здоров'я всіх українців. Певні вразливі групи, що найбільше зазнали впливу війни на особисте і професійне життя, є і серед адвокатів.
Про можливі формати підтримки психічного здоров'я українських адвокатів говорили представники Національної асоціації адвокатів України з виконавчим директором Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) Марком Еллісом. Останній днями перебував у Києві з робочим візитом.
Підготовлена програма стосується трьох основних груп:
1. Адвокати в зонах активних бойових дій. Зіткнувшись з прямими наслідками війни, намагаючись відстоювати правовладдя, багато хто з них сьогодні балансує між особистою безпекою та виконанням професійних обов’язків.
2. Жінки-адвокати. Оскільки чимало чоловіків стали на захист країни і були мобілізовані, на тих жінок, які у мирні часи займалися юридичною практикою, лягли додаткові обов'язки по догляду за дітьми, влаштуванні побуту, забезпеченню сімʼї.
3. Молоді адвокати. Такі фахівці, які й за звичайних умов не впевнені у своєму майбутньому, сьогодні не знають, як будувати кар'єру.
Для їх підтримки розглядаються такі формати, як: консультації з питань психічного здоровʼя (гаряча лінія для адвокатів з професійною психологічною підтримкою); створення груп взаємопідтримки, які б включали наставництво та емоційну підтримку; проведення семінарів та тренінгів, присвячених управлінню психічним здоров'ям та зміцненню життєстійкості; запровадження цифрової платформи з відповідними методичними матеріалами; екстрена фінансова підтримка для найбільш уразливих адвокатів.
Міжнародну асоціацію юристів запросили долучитися до цієї ініціативи з охорони психічного здоров’я. Адже це допоможе побудувати більш стійку юридичну спільноту, яка в умовах війни продовжуватиме відстоювати принципи верховенства права і справедливості в Україні.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.