У НААУ вивчають додаткові можливості підтримки адвокатів
Повномасштабне вторгнення серйозно вплинуло на психічне здоров'я всіх українців. Певні вразливі групи, що найбільше зазнали впливу війни на особисте і професійне життя, є і серед адвокатів.
Про можливі формати підтримки психічного здоров'я українських адвокатів говорили представники Національної асоціації адвокатів України з виконавчим директором Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) Марком Еллісом. Останній днями перебував у Києві з робочим візитом.
Підготовлена програма стосується трьох основних груп:
1. Адвокати в зонах активних бойових дій. Зіткнувшись з прямими наслідками війни, намагаючись відстоювати правовладдя, багато хто з них сьогодні балансує між особистою безпекою та виконанням професійних обов’язків.
2. Жінки-адвокати. Оскільки чимало чоловіків стали на захист країни і були мобілізовані, на тих жінок, які у мирні часи займалися юридичною практикою, лягли додаткові обов'язки по догляду за дітьми, влаштуванні побуту, забезпеченню сімʼї.
3. Молоді адвокати. Такі фахівці, які й за звичайних умов не впевнені у своєму майбутньому, сьогодні не знають, як будувати кар'єру.
Для їх підтримки розглядаються такі формати, як: консультації з питань психічного здоровʼя (гаряча лінія для адвокатів з професійною психологічною підтримкою); створення груп взаємопідтримки, які б включали наставництво та емоційну підтримку; проведення семінарів та тренінгів, присвячених управлінню психічним здоров'ям та зміцненню життєстійкості; запровадження цифрової платформи з відповідними методичними матеріалами; екстрена фінансова підтримка для найбільш уразливих адвокатів.
Міжнародну асоціацію юристів запросили долучитися до цієї ініціативи з охорони психічного здоров’я. Адже це допоможе побудувати більш стійку юридичну спільноту, яка в умовах війни продовжуватиме відстоювати принципи верховенства права і справедливості в Україні.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.