Як розкрити потенціал ринку онлайн-торгівлі в умовах війни | НААУ

Як розкрити потенціал ринку онлайн-торгівлі в умовах війни

Дискусія
10:12 Пн 09.09.24 5851 Переглядів
Версія для друку

Повномасштабне вторгнення рф в Україну суттєво вплинуло на всі сфери життя, зокрема на розвиток онлайн-торгівлі. Цей сегмент ринку стикнувся з певними проблемами та викликами, оминути які не вдалося навіть завдяки бурхливій цифровізації країни.

Про те, що відбувається нині з ринком онлайн-торгівлі в Україні та як на нього вплинуть нові податки, в ефірі Громадського інтерактивного телебачення розповів голова Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.

Він зауважив, що початок повномасштабного вторгнення характеризувався різким падінням онлайн-продажів. Однак уже за кілька тижнів спостерігалося поступове відновлення. Це свідчить про адаптацію українців до нових умов та зростання ролі онлайн-торгівлі в забезпеченні потреб населення.

Одним з основних факторів, що негативно вплинули на ринок, на думку експерта, стала еміграція значної частини населення. Зменшення кількості потенційних клієнтів, зменшення купівельної спроможності та нестабільна економічна ситуація призвели до зниження обсягів продажів.

Іншим важливим фактором А.Шабельніков назвав логістичні проблеми, пов'язані з руйнуванням інфраструктури та перебоями з електроенергією. Це ускладнило доставку товарів і збільшило витрати для бізнесу.

Серйозною проблемою для українського бізнесу є посилення податкового навантаження. Збільшення податків та адміністративного тиску змушує підприємців шукати шляхи оптимізації витрат, що може негативно позначитися на якості послуг і розвитку ринку загалом.

Втім, незважаючи на виклики, онлайн-торгівля в Україні має значний потенціал для розвитку. Війна стимулювала розвиток нових бізнес-моделей, таких як онлайн-платформи для продажу товарів місцевих виробників та гуманітарної допомоги. Крім того, зросла популярність цифрових платежів і посилюється інтерес до українських товарів.

Для розвитку онлайн-торгівлі в Україні, на думку голови комітету НААУ, необхідно вирішити низку проблем, зокрема:

  • спростити процедури реєстрації та ведення бізнесу в онлайн-секторі;
  • забезпечити стабільне податкове законодавство;
  • підтримати інвестиції в онлайн-торгівлю;
  • посилювати захист прав споживачів;
  • боротися з кіберзлочинністю.

Бізнесу доведеться адаптуватися до нових умов, переконаний А.Шабельніков. Важливо диверсифікувати асортимент товарів, розвивати нові канали продажів, оптимізувати логістичні процеси та впроваджувати сучасні системи безпеки для захисту від кіберзагроз. Онлайн-торгівля в Україні переживає складний період, але має значний потенціал для розвитку. Для досягнення успіху необхідно спільними зусиллями держави та бізнесу вирішити існуючі проблеми та створити сприятливі умови для розвитку цього сегмента ринку.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми стягнення в Україні віртуальних активів обговорили…

Україна, хоча і посіла пʼяте місце серед 154 країн світу в рейтингу глобального індексу впровадження криптовалют, вона досі не має законодавчого регулювання цієї галузі. Ухвалений на початку 2022 року Закон «Про віртуальні активи» так і не набрав чинності, оскільки був ветований Президентом.

18:27 Пт 13.09.24 2246

Законодавство

Для безпеки і здоров’я працівників інспекційні відвідування…

Поняття «інспекційне відвідування» як захід державного контролю відсутнє у міжнародно-правових актах з питань, які стосуються за додержання безпеки та захисту здоров’я працівників.

15:11 Пт 13.09.24 2378

Гарантії діяльності

Роботу над Конвенцією про захист адвокатської професії завершено

У Раді Європи підготували фінальний текст проекту Конвенції про захист адвокатської професії - першого у світі документу, що закладає міжнародні стандарти захисту адвокатів, гарантує їхню незалежність і захищає від ризиків, пов'язаних з виконанням професійних обов'язків.

10:33 Пт 13.09.24 2935

Законодавство

Як у ЦК уточнити віндикаційні та негаторні вимоги?

Відповідно до ст. 387 ЦК власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. Коли ж існують перешкоди у здійсненні права користування та розпоряджання своїм майном, власник має право вимагати їх усунення (ст. 391 ЦК).

16:43 Чт 12.09.24 3759

Cудова практика

Правила стягнення витрат на професійну правничу допомогу нагадали…

Податкова програла спір, ініційований підприємством, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Одночасно суд стягнув з відповідача витрати на професійну правничу допомогу. З оскарженням таких рішень держорган дістався касаційної інстанції.

11:36 Ср 11.09.24 5706

Підтримка

У НААУ вивчають додаткові можливості підтримки адвокатів

Повномасштабне вторгнення серйозно вплинуло на психічне здоров'я всіх українців. Певні вразливі групи, що найбільше зазнали впливу війни на особисте і професійне життя, є і серед адвокатів.

17:03 Вт 10.09.24 6894

Захист військових

7 випадків, коли військовослужбовцю не платять грошове забезпечення

Держава гарантує військовослужбовцям достатнє грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Утім, у деяких випадках кошти можуть і не виплачувати.

12:58 Вт 10.09.24 4890

Дискусія

Як розкрити потенціал ринку онлайн-торгівлі в умовах війни

Повномасштабне вторгнення рф в Україну суттєво вплинуло на всі сфери життя, зокрема на розвиток онлайн-торгівлі. Цей сегмент ринку стикнувся з певними проблемами та викликами, оминути які не вдалося навіть завдяки бурхливій цифровізації країни.

10:12 Пн 09.09.24 5852

Вестник:№7-8 липень-серпень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл