Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу
Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.
Про актуальні тенденції, що відбуваються у сфері приватизації, говорили 28 серпня під час круглого столу «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні». Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації.
Модератором виступив голова комітету Андрій Шабельніков. Спікерами - заступник голови Віталій Жадобін, представник Фонду державного майна України Ксенія Мельник, експерт з питань банкрутства Руслан Бандуристий та представник електронного майданчика «UBIZ» Дмитро Бойко.
Під час дискусії були висвітлені такі питання:
- поточні статуси приватизації та перспективи;
- приватизація спиртової галузі;
- приватизація єдиних майнових комлексів підприємства як один з етапів дій щодо неплатоспроможного державного підприємства;
- інвестиційні фонди як інструменти колективної участі громадян у приватизаційних процесах.
Акцент круглого столу було зроблено на діяльності Фонду державного майна України, який і здійснює продаж державних активів у рамках процесу приватизації.
Так, за даними Фонду держмайна, до портфелю малої приватизації сьогодні входять 1383 активи, у тому числі:
- 287 єдиних майнових комплексів;
- 48 пакетів акцій;
- 914 обʼєктів окремого майна;
- 72 обʼєкти незавершеного будівництва;
- 62 обʼєкти соціально-культурного призначення.
Цей портфель складають 15 спиртових активів, 9 комбінатів хлібопродуктів, 8 карʼєрів та торфодобувних підприємств, 1 морський порт, 6 протезно-ортопедичних підприємств. Також є шість активів для модернізації та перезапуску виробництва; ще більш як три десятки обʼєктів призначені для перепрофілювання.
Велика приватизація охоплює 21 актив галузей машино- та приладобудування (5), переробної (4) та добувної промисловості (3), енергетичної галузі та хімічної промисловості (по 2), а також охорони здоровʼя, сільськогосподарської та харчової галузей, операцій з нерухомим майном та сфери послуг (по 1). Ознайомитися із деякими обʼєктами приватизації можна переглянувши презентацію.
«Усі ми забули про приватизацію, але держава нам про неї нагадала й фактично розблокувала цей процес, - зауважив А.Шабельніков. - Зараз ми маємо старт великої приватизації. Маємо сподівання на те, що цей процес буде повністю розблоковано».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
За кордоном
Як українському адвокату за кордоном платити податки
Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?
Навчання
Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів
Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.