Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу
Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.
Про актуальні тенденції, що відбуваються у сфері приватизації, говорили 28 серпня під час круглого столу «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні». Захід організував Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації.
Модератором виступив голова комітету Андрій Шабельніков. Спікерами - заступник голови Віталій Жадобін, представник Фонду державного майна України Ксенія Мельник, експерт з питань банкрутства Руслан Бандуристий та представник електронного майданчика «UBIZ» Дмитро Бойко.
Під час дискусії були висвітлені такі питання:
- поточні статуси приватизації та перспективи;
- приватизація спиртової галузі;
- приватизація єдиних майнових комлексів підприємства як один з етапів дій щодо неплатоспроможного державного підприємства;
- інвестиційні фонди як інструменти колективної участі громадян у приватизаційних процесах.
Акцент круглого столу було зроблено на діяльності Фонду державного майна України, який і здійснює продаж державних активів у рамках процесу приватизації.
Так, за даними Фонду держмайна, до портфелю малої приватизації сьогодні входять 1383 активи, у тому числі:
- 287 єдиних майнових комплексів;
- 48 пакетів акцій;
- 914 обʼєктів окремого майна;
- 72 обʼєкти незавершеного будівництва;
- 62 обʼєкти соціально-культурного призначення.
Цей портфель складають 15 спиртових активів, 9 комбінатів хлібопродуктів, 8 карʼєрів та торфодобувних підприємств, 1 морський порт, 6 протезно-ортопедичних підприємств. Також є шість активів для модернізації та перезапуску виробництва; ще більш як три десятки обʼєктів призначені для перепрофілювання.
Велика приватизація охоплює 21 актив галузей машино- та приладобудування (5), переробної (4) та добувної промисловості (3), енергетичної галузі та хімічної промисловості (по 2), а також охорони здоровʼя, сільськогосподарської та харчової галузей, операцій з нерухомим майном та сфери послуг (по 1). Ознайомитися із деякими обʼєктами приватизації можна переглянувши презентацію.
«Усі ми забули про приватизацію, але держава нам про неї нагадала й фактично розблокувала цей процес, - зауважив А.Шабельніков. - Зараз ми маємо старт великої приватизації. Маємо сподівання на те, що цей процес буде повністю розблоковано».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.