Як гендерні стереотипи впливають на роботу адвоката? | НААУ

Як гендерні стереотипи впливають на роботу адвоката?

Етика
16:14 Пт 16.08.24 8229 Переглядів
Версія для друку

У рамках утілення гендерної політики в адвокатурі, планується розробити анкету та провести опитування щодо впливу гендерних стереотипів на роботу адвоката. Зокрема, кого саме (жінку чи чоловіка) обирають клієнти залежно від категорії справи та як суди та правоохоронні органи ставляться до адвоката залежно від статі?

Таке завдання поставив собі Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань гендерної політики під час останнього засідання.

Зібрана на основі опитування інформація буде узагальнена, після чого адвокатам запропонують практичні рекомендації з цього питання.

Серед інших озвучених планів комітету - залучення міжнародних організацій, які працюють з питаннями гендерної політики, а також правова освіта (розроблення рекомендацій, програм, навчань; співпраця з національними громадськими організаціями, ВНЗ та ін., що займаються питаннями гендерної політики та правової освіти).

«Питання гендерної рівності періодично піднімали як на державному рівні, так і в соціумі. Як правило, ініціювали обговорення проблем наші європейські партнери. Найбільша активність у напрямі нормативного врегулювання спостерігалася після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, -  зауважив голова Комітету з питань гендерної політики Анатолій Тельман. - Утім, у суспільстві на різних рівнях і в різних соціальних групах залишається чимало проблем і не розвʼязаних питань, які набули особливих форм після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Саме вивченням цих проблем ми і будемо займатися найближчим часом».

Також Комітет сповістив про кадрові зміни. Заступником голови було призначено Юрія Григоренка, а секретарем - Валерію Долгоєр.

«Стратегічне планування гендерної політики є важливим аспектом в досягненні цінностей рівності між жінками та чоловіками. Побудова якісної стратегії потребує досвіду та експертних напрацювань, зокрема збору та обробки даних, постановки пріоритетів та оцінки ефективності вже розроблених стратегій, - відзначив Ю.Григоренко. - Європейський Союз, зокрема Комісія щодо гендерної рівності та моніторингу її прогресу, вже мають певний досвід у цьому напрямі. Його аналіз може допомогти й адвокатурі України вдосконалити підходи та практики з розробки стратегій».

Пославшись на відкриті джерела, адвокат звернув увагу на існування мінімум 31 гендеру. Тож гендерна політика, на його погляд, має враховувати відносини, які вже існують. Адже у світі в цілому і в Україні зокрема є велика кількість людей, які мають гендерну ідентичність, що відрізняється від статі, приписаної їм при народженні. «Згідно із практикою Європейського суду з прав людини гендерна ідентичність особи – це одна з найбільш інтимних сфер приватного життя особи. І ЄСПЛ недвозначно встановив для європейських держав позитивне зобов'язання забезпечити юридичне визнання гендеру. Проте, коли йдеться про практичну реалізацію цього зобов'язання, необхідно ретельно оцінювати процедури щодо їх сумісності з правами людини», - підсумував заступник голови Комітету.

В.Долгоєр наголосила на важливості розвитку географії діяльності комітету. «Своїм завданням бачу розвиток гендерно орієнтованого урядування та підвищення рівня правової освіти серед громадян у регіонах України», - пояснила вона.

У звʼязку із цим Комітет з питань гендерної політики оголосив конкурс до складу регіональних представників. Адвокати, які мають знання та досвід у сфері гендерної політики, можуть долучитися до профільного комітету, надіславши резюме та мотиваційний лист на електронну пошту члена команди координатора комітетів НААУ Олени Давидюк: o.davydiuk@unba.org.ua.

Нагадаємо, у лютому 2023 року на сайті НААУ було запущено рубрику «Власний досвід у професії». Проект стартував у співпраці Молодіжного Комітету НААУ - UNBA NextGen, Комітету з питань гендерної політики, а також Програми з розвитку жіночого лідерства в адвокатурі та стимулювання дівчат і жінок до вибору адвокатської професії. Член Ради Комітету Тетяна Рабко запропонувала до підготовки публікацій залучати і чоловіків, представників Молодіжного Комітету НААУ - UNBA NextGen та Комітету з питань гендерної політики, а також представників з регіонів. «Публікації можуть зацікавити молодих юристів, які планують обрати професію адвоката, - переконана Т.Рабко. - Крім того, проект створює позитивний імідж адвокатури та може надихнути колег на нові ідеї, коли вони ознайомляться з успішними історіями своїх колег».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО

Гарантії діяльності

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…

Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.

11:17 Чт 26.12.24 244
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

Регіони

Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.

13:08 Ср 25.12.24 1565
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску строків, – ВС

Cудова практика

Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…

Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.

10:53 Ср 25.12.24 1815
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Законодавство

У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.

10:28 Вт 24.12.24 12449
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників прав адвокатів

Гарантії діяльності

Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…

Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.

14:23 Пт 20.12.24 9339
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, - нардеп

Гарантії діяльності

Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…

Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.

12:43 Чт 19.12.24 11905
Привітання з Днем адвокатури України!

Привітання

Привітання з Днем адвокатури України!

Дорогі колеги!

9:05 Чт 19.12.24 11394
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

Дискусія

Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів

До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.

17:38 Ср 18.12.24 9850

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл