Про гроші в політиці в епоху глобалізації дискутували експерти | НААУ

Про гроші в політиці в епоху глобалізації дискутували експерти

За кордоном
13:21 Вт 09.07.24 4564 Переглядів
Версія для друку

Гроші залишаються важливим ресурсом для політики та роботи з виборцями. Зі свого боку глобалізація та діджиталізація змінюють не тільки порядки проведення виборчих кампаній, а й те, як громадськість сприймає та контролює цей процес.

Про це говорили учасники регіональної конференції Східної Європи «Гроші в політиці», яка 2 – 3 липня відбулася в Молдові. До участі в роботі конференції долучилася член Ради Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань виборчого права Любов Криган.

Останні регіональні тенденції свідчать про зростаючу роль онлайн та соціальних мереж у кампаніях, збільшення використання цифрових технологій для політичного фінансування та моніторингу, а також посилення спроб іноземного впливу через онлайн-простір. Крім того, швидке використання штучного інтелекту продовжує додавати складнощі у цю непросту сферу. Ефективне державне регулювання фінансування політичних партій та виборчих кампаній (відоме як політичне фінансування) та його реалізація життєво важливі для сприяння доброчесності, прозорості та підзвітності демократичних систем управління.

Цьогорічна тема заходу— «Гроші в політиці в епоху глобалізації та цифровізації». Учасники оцінювали, як сучасна нормативно-правова база політичного фінансування справляється зі зростанням цифровізації і глобалізації та які нові підходи необхідні для того, щоб захист від політичної корупції залишався ефективним.

Конференція у Кишиневі — п'ята з регіональної серії, що проводиться з 2016 року. Вона організована Центральною виборчою комісією Молдови та об'єднує фахівців-практиків з регуляторних органів, політичних партій та громадських організацій зі Східної Європи.

Серія конференцій представляє унікальне партнерство провідних організацій, що надають допомогу у проведенні виборів у регіоні — Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA), Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ), Ради Європи, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Національного демократичного інституту (NDI), Міжнародного республіканського інституту (IRI) та Вестмінстерської фундації за демократію (WFD).

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 666

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2111

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2365

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3811

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13490

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл