Виклики демократичного врядування в Україні обговорили у Страсбурзі
Реформа з децентралізації, забезпечення політичних прав на повоєнних виборах та удосконалення законодавчої бази відповідно до європейських стандартів є ключовими питаннями демократичного врядування в Україні.
Про них говорили під час третього Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період», який проходив 2 - 3 липня у Страсбурзі (Франція). До складу парламентсько-урядової делегації, яка брала участь у заході, увійшла член Ради Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань виборчого права Тетяна Савʼяк.
Цей діалог оцінюється як надзвичайно важливий для євроінтеграційного шляху України.
«Під час діалогу ми зосередили нашу увагу на обговоренні перспективи реформ, удосконалення та приведення у відповідність із європейськими стандартами нашої законодавчої бази. Зокрема, ключові теми, які піднімали з колегами, - це децентралізація та вибори, що є фундаментальними аспектами демократії, особливо у післявоєнний період», - зазначив очільник української делегації - перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
Ним та заступником Генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге була підписана спільна декларація, яка зокрема засудила російське вторгнення в Україну та засвідчила підтримку досягнення стійкого та справедливого миру, що ґрунтується на українській формулі.
Учасники діалогу переконані, що обговорення, які спрямовані на забезпечення реалізації виборчих прав, інших політичних та похідних прав у контексті повоєнних виборів, зроблять важливий внесок в організацію безпечних, вільних та чесних виборів, як тільки це стане можливим.
Також була підкреслена цінність співпраці між Україною та Радою Європи у стабільному просуванні України на її шляху до Європейського Союзу.
Довідково: діалог високого рівня був започаткований у штаб-квартирі Ради Європи у листопаді 2022 року. Його метою є обговорення реформ демократичного врядування в Україні та досягнення широкої згоди щодо подальших дій з удосконалення законодавчої бази у світлі європейських стандартів та статусу України як країни-кандидата на вступ до ЄС.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
За кордоном
Як українському адвокату за кордоном платити податки
Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?
Навчання
Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів
Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.