"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Виклики демократичного врядування в Україні обговорили у Страсбурзі



Реформа з децентралізації, забезпечення політичних прав на повоєнних виборах та удосконалення законодавчої бази відповідно до європейських стандартів є ключовими питаннями демократичного врядування в Україні.
Про них говорили під час третього Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період», який проходив 2 - 3 липня у Страсбурзі (Франція). До складу парламентсько-урядової делегації, яка брала участь у заході, увійшла член Ради Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань виборчого права Тетяна Савʼяк.
Цей діалог оцінюється як надзвичайно важливий для євроінтеграційного шляху України.
«Під час діалогу ми зосередили нашу увагу на обговоренні перспективи реформ, удосконалення та приведення у відповідність із європейськими стандартами нашої законодавчої бази. Зокрема, ключові теми, які піднімали з колегами, - це децентралізація та вибори, що є фундаментальними аспектами демократії, особливо у післявоєнний період», - зазначив очільник української делегації - перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
Ним та заступником Генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге була підписана спільна декларація, яка зокрема засудила російське вторгнення в Україну та засвідчила підтримку досягнення стійкого та справедливого миру, що ґрунтується на українській формулі.
Учасники діалогу переконані, що обговорення, які спрямовані на забезпечення реалізації виборчих прав, інших політичних та похідних прав у контексті повоєнних виборів, зроблять важливий внесок в організацію безпечних, вільних та чесних виборів, як тільки це стане можливим.
Також була підкреслена цінність співпраці між Україною та Радою Європи у стабільному просуванні України на її шляху до Європейського Союзу.
Довідково: діалог високого рівня був започаткований у штаб-квартирі Ради Європи у листопаді 2022 року. Його метою є обговорення реформ демократичного врядування в Україні та досягнення широкої згоди щодо подальших дій з удосконалення законодавчої бази у світлі європейських стандартів та статусу України як країни-кандидата на вступ до ЄС.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.