Гендерний Комітет отримав нового очільника
Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань гендерної політики призначено адвоката, члена РАУ від Чернівецької області Анатолія Тельмана. Тетяна Андріанова, яка очолювала цей комітет, стала заступником голови.
Відповідне розпорядження голови НААУ, РАУ від 01.07.2024 №112 розміщене на сайті асоціації.
Нагадаємо, гендерний комітет був утворений при НААУ в березні 2019 року. До його завдань відносяться, зокрема, сприяння забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя, покращення обізнаності щодо гендерної проблематики та підвищення рівня гендерної чутливості серед адвокатів і майбутніх правників, вивчення проблематики проявів гендерної дискримінації, впровадження іноземного досвіду та найкращих вітчизняних практик для досягнення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у юридичній професії.
А.Тельман має 21-річний досвід адвокатської діяльності та навички практичного психолога. В ході роботи він неодноразово стикався з гендерною дискримінацією, як в адвокатському середовищі, так і в системі правосуддя. На посаді голови комітету обіцяє зосередити діяльність на вивченні проблематики проявів гендерної дискримінації, аналізі гендерних розбіжностей в адвокатській спільноті.
«З власного досвіду знаю, що далеко не всі адвокати можуть визначитися з асоціаціями поняття гендеру. Більшість відзначає, що стать для клієнта значення не має», - зауважив адвокат.
Він пояснив, що у стереотипному уявленні маскулінності фіксуються «активно-творчі» характеристики, такі як активність, домінантність, упевненість у собі, логічне мислення, здатність до лідерства. Фемінність, навпаки, характеризується як «пасивно-відтворююче начало» і дістає вияв у залежності, піклуванні, тривожності, низькій самооцінці, емоційності. Зазвичай маскулінні характеристики протиставляються фемінним.
«Тому існуючі стереотипи маскулінності-фемінності, які є нормативними уявленнями про соматичні, психічні, поведінкові властивості, притаманні для чоловіків і жінок, мають спростовуватися. Ми народжуємось всі різними, але достойні мати рівні соціальні можливості», - резюмував А.Тельман.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих
До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?