"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Кого торкнеться економічне бронювання пояснив голова Комітету НААУ

Поява законопроектів щодо «економічного бронювання» - вже крок уперед, який дасть можливість українській економіці вижити. Проте для всіх мають існувати чіткі правила.
На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі телеканалу Espreso.
«Якщо ми говоримо про модель, то 20 тис. грн. військового збору, яка є основною у цих проектах – це просто податок, який був 1,5%. А тепер це буде конкретна сума – 20 тис. грн. окремого військового податку, - зауважив він. - Якщо говорити про запобіжники, то вони прості: коли це стосується ФОП, то він має функціонувати на ринку не менше 1 року і щомісячно отримувати платежі в розмірі, в якому встановить Верховна Рада. Це може бути і 20 тис., і 40 тис. і 60 тис. грн. щомісячно… І це не буде означати, що завтра чи післязавтра станеться так, що зареєструються тисячі ФОПів фіктивних, які будуть робитись під цю модель».
Інша модель стосується працівників, які отримують зарплату понад 35 тис грн. «Щодо другої моделі про працівника – це заробітна плата, яка може сягати 35 тис грн. Якщо ми говоримо про навантаження на цю заробітну плату, то майже половина заробітної плати піде в бюджет податків. Це для бізнесу шалене навантаження. І так само підприємство має функціонувати не 1 рік на ринку або хоча б один рік на ринку показувати показники надходження», - пояснив адвокат.
Голова Комітету НААУ переконаний, що кількість заброньованих працівників за напрямом «економічного бронювання» не буде сягати тисяч через навантаження на підприємства.
«Статистика така, що від загальної кількості ФОПів менше 5%, якщо брати вік, який є призивним. Це малий відсоток. Якщо брати кількість заброньованих згідно двох постанов Кабінету Міністрів – вона значно більша, ніж можливість, яка буде. То керівник підприємства сам може визначити цінних працівників, яких зможе забронювати. Але він не зможе забронювати, на жаль, всіх, тому що це шалене навантаження на кожне підприємство. Але одного, двох працівників він зможе забронювати», - підкреслив адвокат.
Головною умовою ухвалення законопроектів про економічне бронювання А. Шабельніков назвав чітко прописані загальні правила в законодавстві: яка сума має сплачуватися ФОПом для бронювання і на яких умовах, яка заробітна платня має бути у працівника, аби він міг отримати бронь від підприємства.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.