Кого торкнеться економічне бронювання пояснив голова Комітету НААУ
Поява законопроектів щодо «економічного бронювання» - вже крок уперед, який дасть можливість українській економіці вижити. Проте для всіх мають існувати чіткі правила.
На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі телеканалу Espreso.
«Якщо ми говоримо про модель, то 20 тис. грн. військового збору, яка є основною у цих проектах – це просто податок, який був 1,5%. А тепер це буде конкретна сума – 20 тис. грн. окремого військового податку, - зауважив він. - Якщо говорити про запобіжники, то вони прості: коли це стосується ФОП, то він має функціонувати на ринку не менше 1 року і щомісячно отримувати платежі в розмірі, в якому встановить Верховна Рада. Це може бути і 20 тис., і 40 тис. і 60 тис. грн. щомісячно… І це не буде означати, що завтра чи післязавтра станеться так, що зареєструються тисячі ФОПів фіктивних, які будуть робитись під цю модель».
Інша модель стосується працівників, які отримують зарплату понад 35 тис грн. «Щодо другої моделі про працівника – це заробітна плата, яка може сягати 35 тис грн. Якщо ми говоримо про навантаження на цю заробітну плату, то майже половина заробітної плати піде в бюджет податків. Це для бізнесу шалене навантаження. І так само підприємство має функціонувати не 1 рік на ринку або хоча б один рік на ринку показувати показники надходження», - пояснив адвокат.
Голова Комітету НААУ переконаний, що кількість заброньованих працівників за напрямом «економічного бронювання» не буде сягати тисяч через навантаження на підприємства.
«Статистика така, що від загальної кількості ФОПів менше 5%, якщо брати вік, який є призивним. Це малий відсоток. Якщо брати кількість заброньованих згідно двох постанов Кабінету Міністрів – вона значно більша, ніж можливість, яка буде. То керівник підприємства сам може визначити цінних працівників, яких зможе забронювати. Але він не зможе забронювати, на жаль, всіх, тому що це шалене навантаження на кожне підприємство. Але одного, двох працівників він зможе забронювати», - підкреслив адвокат.
Головною умовою ухвалення законопроектів про економічне бронювання А. Шабельніков назвав чітко прописані загальні правила в законодавстві: яка сума має сплачуватися ФОПом для бронювання і на яких умовах, яка заробітна платня має бути у працівника, аби він міг отримати бронь від підприємства.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.