"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Кого торкнеться економічне бронювання пояснив голова Комітету НААУ

Поява законопроектів щодо «економічного бронювання» - вже крок уперед, який дасть можливість українській економіці вижити. Проте для всіх мають існувати чіткі правила.
На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі телеканалу Espreso.
«Якщо ми говоримо про модель, то 20 тис. грн. військового збору, яка є основною у цих проектах – це просто податок, який був 1,5%. А тепер це буде конкретна сума – 20 тис. грн. окремого військового податку, - зауважив він. - Якщо говорити про запобіжники, то вони прості: коли це стосується ФОП, то він має функціонувати на ринку не менше 1 року і щомісячно отримувати платежі в розмірі, в якому встановить Верховна Рада. Це може бути і 20 тис., і 40 тис. і 60 тис. грн. щомісячно… І це не буде означати, що завтра чи післязавтра станеться так, що зареєструються тисячі ФОПів фіктивних, які будуть робитись під цю модель».
Інша модель стосується працівників, які отримують зарплату понад 35 тис грн. «Щодо другої моделі про працівника – це заробітна плата, яка може сягати 35 тис грн. Якщо ми говоримо про навантаження на цю заробітну плату, то майже половина заробітної плати піде в бюджет податків. Це для бізнесу шалене навантаження. І так само підприємство має функціонувати не 1 рік на ринку або хоча б один рік на ринку показувати показники надходження», - пояснив адвокат.
Голова Комітету НААУ переконаний, що кількість заброньованих працівників за напрямом «економічного бронювання» не буде сягати тисяч через навантаження на підприємства.
«Статистика така, що від загальної кількості ФОПів менше 5%, якщо брати вік, який є призивним. Це малий відсоток. Якщо брати кількість заброньованих згідно двох постанов Кабінету Міністрів – вона значно більша, ніж можливість, яка буде. То керівник підприємства сам може визначити цінних працівників, яких зможе забронювати. Але він не зможе забронювати, на жаль, всіх, тому що це шалене навантаження на кожне підприємство. Але одного, двох працівників він зможе забронювати», - підкреслив адвокат.
Головною умовою ухвалення законопроектів про економічне бронювання А. Шабельніков назвав чітко прописані загальні правила в законодавстві: яка сума має сплачуватися ФОПом для бронювання і на яких умовах, яка заробітна платня має бути у працівника, аби він міг отримати бронь від підприємства.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.