"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.
28 червня у звʼязку з офіційним опублікуванням набрав чинності Закон від 23.05.2024 № 3757-IX «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» щодо уточнення підстав припинення надання безоплатної вторинної правничої допомоги».
Проект цього Закону раніше був підготовлений у Національній асоціації адвокатів України, запропонований підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету ВР з питань правової політики та був унесений народними депутатами до парламенту (проект № 11186).
Ним вирішена проблема оплати послуг адвокатам БПД. Адже в окремих випадках, передбачених ст. 335 КПК (обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період), суд зупиняв судове провадження (відповідно до моменту розшуку обвинуваченого, його видужання або звільнення з військової служби).
Водночас, оплата адвокатам системи БПД та відшкодування витрат здійснюється лише у разі закінчення стадії провадження або у випадку дострокового припинення дії доручення. Але видане доручення формально продовжувало діяти, бо центри БПД не мали необхідних повноважень для його припинення.
Тож адвокати протягом невизначеного строку не могли отримати оплату за вже надані ними послуги, адже у законі бракувало відповідної підстави.
Національна асоціація адвокатів України висловлює подяку профільному комітету парламенту та всім народним депутатам, які підтримали ініціативу з усунення цієї законодавчої прогалини. Адже забезпечення гарантій адвокатської діяльності прямо сприяє виконанню головного обовʼязку держави, закріпленого Конституцією, - утвердженню прав і свобод людини!
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Проти активістки, що закликала перевіряти адвокатів через клієнтів,…
Шевченківське управління поліції ГУ НП у м. Києві внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про втручання в діяльність захисника (ст. 397 Кримінального кодексу) за фактами розміщення Іриною Федорів публікацій про діяльність адвоката Ростислава Кравця.

За кордоном
У США позивач згенерував собі адвоката. Але суддям це не сподобалося
Житель Нью-Йорка опинився у скрутному становищі після того, як використав аватар, згенерований штучним інтелектом, щоб представити свою справу в суді. Судді обурилися, бо швидко зрозуміли, що «адвокат» — не справжня людина.

Анонс
Мовою прози: стартував другий літературний конкурс серед адвокатів
В Україні розпочався другий всеукраїнський конкурс прози серед адвокатів, покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори у суспільстві.

Гарантії діяльності
Адвокати виконують незамінну функцію реалізації прав – президент…
Адвокати є ключовими учасниками правової системи, які сприяють утвердженню верховенства права, діючи задля справедливого та послідовного застосування законів.

Законодавство
Розʼєднання братів і сестер не має бути нормою, - НААУ про проект…
При регулюванні сімейних відносин держава керується засадою зміцнення сім’ї як соціального інституту та вживає заходів для підтримання зв’язків кровного споріднення. Як на рівні законодавства, так і на рівні суспільної свідомості рідні брати і сестри не можуть бути роз'єднані під час влаштування.

Гарантії діяльності
13 травня для України – точка відліку у захисті професії адвоката, -…
Урочисте підписання європейської Конвенції про захист професії адвоката відбудеться 13 травня у Люксембурзі. Це буде точка відліку. І Україна має вчинити всі необхідні підготовчі дії, аби стати одним із підписантів.

Cудова практика
Що каже ВС із земельних питань у 2025 році?
На початку 2025 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері земельних питань. Зокрема, щодо зняття обмеження оборотоздатності майнових прав (оренди) для користувача земельної ділянки, перевищення площі земельної ділянки над площею, займаною об'єктом нерухомості, заборони безоплатної передачі земель державної та комунальної власності у приватну власність тощо.

Навчання
7 ознак токсичного клієнта, з яким адвокату краще не працювати
Відкрита комунікація адвоката з клієнтом дає змогу останньому краще зрозуміти свої права, наслідки своїх дій і рішень. Саме тому адвокат, який слухає клієнта та пояснює юридичні терміни простою мовою, завжди знайде спільну мову з довірителем, що буде запорукою успішного захисту. Втім, не всі клієнти налаштовані на конструктивну роботу.