Родину загиблого на війні адвоката підтримала Опікунська рада НААУ
Адвокатська спільнота продовжує підтримувати колег, постраждалих через воєнні дії в Україні. На черговому засіданні Опікунської ради НААУ прийняті рішення про надання матеріальної допомоги родині загиблого на війні адвоката, а також колегам, які втратили житло через обстріли.
Засідання відбулось 8 червня 2024 року.
Одноголосно члени Опікунської ради НААУ вирішили підтримати родину – дружину та доньку загиблого в зоні бойових дій адвоката з Львівської області. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він пішов захищати Батьківщину добровольцем в батальйон ТрО, згодом приєднався до лав Збройних сил України. Загинув через ворожий обстріл на Луганщині.
Решта заяв надійшла від адвокатів, які втратили житло та майно від атак агресора. Переважна більшість з них отримана від колег з Херсонщини.
Загалом, за понад 2 роки з часу створення Опікунською радою НААУ розглянуто 570 заяв від колег, що опинились в складних життєвих обставинах через війну.
Голова Опікунської ради НААУ Ганна Лазарчук запевнила, що жодна із заяв за весь час не залишилась поза увагою. «Ми намагаємося задовольнити максимум звернень, допомогти кожному і кожній, знайти в тій заяві хоч якусь зачіпку для виділення допомоги. Адже за кожною заявою стоїть людське горе, біль втрати. І підставити колегам плече підтримки у такі тяжкі моменти – це наш обов’язок як адвокатів і як людей», - сказала вона.
Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.
В першу чергу благодійна допомога надається:
- адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022;
- адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022;
- адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла;
- самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування.
В другу чергу благодійна допомога надається:
- адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання;
- адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022;
- адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.
В третю чергу благодійна допомога надається адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.
Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.
Захист військових
Адміністративна відповідальність військовослужбовців за КУпАП
Військовослужбовці – особлива категорія осіб, професійна діяльність яких передбачає специфічне правове регулювання. Це пов’язане і з виконанням складних, небезпечних та важливих завдань оборони країни, суворою дисципліною, єдиноначальністю, посиленими соціальними гарантіями. Серед різноманіття аспектів правового статусу військовослужбовців наявні і особливості притягнення їх до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.