Пропонується забронювати 25% адвокатів та представників інших професійних організацій | НААУ

Пропонується забронювати 25% адвокатів та представників інших професійних організацій

Гарантії діяльності
14:18 Сб 08.06.24 11514 Переглядів
Версія для друку

Відсутність бронювання адвокатів, арбітражних керуючих, нотаріусів, приватних виконавців негативно впливає на всі сектори життєзабезпечення, особливо на діяльність системи правосуддя та правоохоронних органів. Адже ускладнюється виконання державою своїх функцій, нівелює дію принципів верховенства права та законності.

Керуючись цим, робоча група (заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, члени РАУ Оксана Каденко та Ганна Лазарчук) підготували:

  • проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій»;
  • проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Так, статтю 25 Закону, що визначає організацію і порядок бронювання військовозобов’язаних, пропонується доповнити членами або особами, що входять до складу недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, що утворюються в силу вимог закону з метою забезпечення реалізації завдань професійного самоврядування. Сюди потрапляють Національна асоціація адвокатів України, Нотаріальна палата України, Національна асоціація арбітражних керуючих України, Асоціація приватних виконавців України.

Критерії та порядок, за якими здійснюється бронювання членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, має встановлюватися Кабінетом Міністрів України.

У зв’язку із цим одночасно пропонується доповнити Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану нормою, що до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств належать ці недержавні некомерційні (неприбуткові) професійні організації.

Особливості порядку бронювання членів таких організацій підлягають окремому визначенню уповноваженими органами недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій, що утворюються в силу вимог закону з метою забезпечення реалізації завдань професійного самоврядування, та повинні включати наступні положення:

  • критерії включення членів вказаних організацій до списків військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, відповідність яким визначає виконання ними критично важливих інституційних функцій;
  • встановлення кількості військовозобов’язаних членів вказаних організацій, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, в співвідношенні не більше 25% від загальної кількості військовозобов’язаних членів кожної з вказаних організацій;
  • заходи контролю за дотриманням членами вказаних організацій вимог законодавства у сфері мобілізації.

Члени Ради адвокатів України підтримали зміст проектів та погодилися, що бронювання членів недержавних некомерційних (неприбуткових) професійних організацій є необхідним для забезпечення права громадян, а також підприємств, установ, організацій на професійну правничу допомогу, посвідчення прав та фактів, що мають юридичне значення, примусове виконання рішень. Адже представники цих професій відіграють ключову роль у захисті прав та інтересів осіб і відсутність бронювання може серйозно вплинути на доступ до правосуддя, особливо в умовах воєнного стану.

Проекти нормативно-правових актів разом із пояснювальними записками Національна асоціація адвокатів України направить суб’єктам правотворчої діяльності та правотворчої ініціативи у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 575

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2016

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2261

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3722

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13484

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10990

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11049

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12463

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл