"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Що змінилося для українців у Польщі розповів адвокат

Польща є однією з тих країн, які після початку повномасштабного вторгнення Росії прийняли до себе найбільше українців. Зрозуміло, це потягло додаткове навантаження на бюджет країни. Зараз ці витрати намагаються оптимізувати.
Як змінилися підходи до допомоги українським громадянам у Польщі, - про це для «Суспільне.Студія» розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.
Зокрема, він звернув увагу, на те, що була скасована разова допомога (300 злотих) переселенцям. Також планується скасувати виплати особам, які безоплатно надавали житло для проживання українцям, які поїхали з країни через воєнні дії, – 40 злотих компенсації за кожен день надання житла. Але такі зміни скоріш за все пов’язані зі зловживанням зі сторони саме поляків, які, окрім компенсації від держави, також брали кошти з українців за оренду житла, вважає адвокат.
Водночас, з 1 січня 2024 року було збільшено (з 500 до 800 злотих) допомогу родинам з дітьми. Щоправда, для її отримання необхідне дотримання двох умов: по-перше, дитина має здобувати освіту саме в польському освітньому закладі; по-друге, у країні має на постійній основі проживати один із батьків.
А.Шабельніков розповів і про зміну умов проживання в центрах прихистку. Безоплатно проживати в таких місцях зможуть виключно незахищені особи. Всі інші після 120 днів перебування в Польщі мають сплачувати кошти в розмірі 50 % від вартості, але не більше 40 злотих за добу. Після 180 днів - сплата зросте до 75 % вартості оренди. Також планується введення оплати за проживання неповнолітніх дітей у таких центрах - 15 злотих на добу.
Окремо голова комітету НААУ зупинився на питанні оформлення спеціального податкового номеру. Якщо раніше такий номер необхідно було отримати впродовж 30 днів з моменту в’їзду і прив'язувався він до будь-яких наявних документів в особи, то тепер отримати такий номер необхідно негайно. Він має бути прив'язаний до чинного закордонного паспорта України. І саме в цьому може виникнути найбільше проблем у наших громадян, бо цей номер необхідний для отримання усіх соціальних виплат та офіційного перебування на території Польщі надалі, - зауважив А.Шабельніков.
Нагадаємо, строк захисту українців у Європі було продовжено до 4 березня 2025 року. Польський уряд розглядає продовження наявних умов до вересня 2025 року. Українці після 18 місяців перебування у Польщі мають подати документи на прихисток. Тоді можна перебувати на законних підставах у країні до 3 років.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.