Що змінилося для українців у Польщі розповів адвокат | НААУ

Що змінилося для українців у Польщі розповів адвокат

За кордоном
13:14 Вт 04.06.24 6367 Переглядів
Версія для друку

Польща є однією з тих країн, які після початку повномасштабного вторгнення Росії прийняли до себе найбільше українців. Зрозуміло, це потягло додаткове навантаження на бюджет країни. Зараз ці витрати намагаються оптимізувати.

Як змінилися підходи до допомоги українським громадянам у Польщі, - про це для «Суспільне.Студія» розповів голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.

Зокрема, він звернув увагу, на те, що була скасована разова допомога (300 злотих) переселенцям. Також планується скасувати виплати особам, які безоплатно надавали житло для проживання українцям, які поїхали з країни через воєнні дії, – 40 злотих компенсації за кожен день надання житла. Але такі зміни скоріш за все пов’язані зі зловживанням зі сторони саме поляків, які, окрім компенсації від держави, також брали кошти з українців за оренду житла, вважає адвокат.

Водночас, з 1 січня 2024 року було збільшено (з 500 до 800 злотих) допомогу родинам з дітьми. Щоправда, для її отримання необхідне дотримання двох умов: по-перше, дитина має здобувати освіту саме в польському освітньому закладі; по-друге, у країні має на постійній основі проживати один із батьків.

А.Шабельніков розповів і про зміну умов проживання в центрах прихистку. Безоплатно проживати в таких місцях зможуть виключно незахищені особи. Всі інші після 120 днів перебування в Польщі мають сплачувати кошти в розмірі 50 % від вартості, але не більше 40 злотих за добу. Після 180 днів - сплата зросте до 75 % вартості оренди. Також планується введення оплати за проживання неповнолітніх дітей у таких центрах - 15 злотих на добу.

Окремо голова комітету НААУ зупинився на питанні оформлення спеціального податкового номеру. Якщо раніше такий номер необхідно було отримати впродовж 30 днів з моменту в’їзду і прив'язувався він до будь-яких наявних документів в особи, то тепер отримати такий номер необхідно негайно. Він має бути прив'язаний до чинного закордонного паспорта України. І саме в цьому може виникнути найбільше проблем у наших громадян, бо цей номер необхідний для отримання усіх соціальних виплат та офіційного перебування на території Польщі надалі, - зауважив А.Шабельніков.

Нагадаємо, строк захисту українців у Європі було продовжено до 4 березня 2025 року. Польський уряд розглядає продовження наявних умов до вересня 2025 року. Українці після 18 місяців перебування у Польщі  мають подати документи на прихисток. Тоді можна перебувати на законних підставах у країні до 3 років.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

За кордоном

Як українському адвокату за кордоном платити податки

Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?

16:47 Пн 14.10.24 560

Навчання

Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів

Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.

15:43 Пн 14.10.24 488

Війна

В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…

Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.

20:16 Пт 11.10.24 3919

Доступ до професії

Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…

Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.

11:26 Пт 11.10.24 4409

Самоврядування

Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.

14:56 Чт 10.10.24 5557

Дискусія

Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти

Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.

12:09 Чт 10.10.24 2329

Cудова практика

За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК

Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.

18:17 Ср 09.10.24 3412

За кордоном

Як українському адвокату почати практику у Чехії

Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.

13:32 Ср 09.10.24 3057

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл