В Україні вперше оцінили стан безпеки журналістів | НААУ

В Україні вперше оцінили стан безпеки журналістів

Видання
16:15 Пн 03.06.24 6240 Переглядів
Версія для друку

2022 рік став абсолютним викликом для безпеки журналістів в Україні, насамперед через повномасштабне вторгнення РФ. Ризики під час виконання завдань та у повсякденному житті дослідила ГО «Платформа прав людини», яка підготувала звіт.

Голова Комітету НААУ з питань медіа та рекламного права Людмила Опришко виступила одним із рецензентів підсумкового видання «Журналісти в розпал повномасштабної війни - репортаж про Україну», оприлюдненого на сайті ЮНЕСКО.

Звіт був підготовлений  на  основі  показників безпеки журналістів,  розроблених  ЮНЕСКО,  і  охоплює  період  із  1  січня  2022  року  по  31  грудня  2022  року,  ґрунтується  на  багатогранному  підході,  який   поєднує   інтерв’ю   зі   стейкхолдерами, масштабні дослідження   та   аналіз даних. Звіт змальовує картину українського медіапростору, на який серйозно  вплинула низка викликів, повʼязана із періодом жорстокої війни, і який потребує  постійної  адаптації,  інновацій  і  стратегічної  міжнародної  підтримки  для   забезпечення безпеки журналістів і збереження свободи преси в країні.

Видання охоплює п’ять напрямів:

  1. огляд стану безпеки журналістів в Україні, який враховує відповідні статистичні дані та оцінку розуміння та діяльності різних зацікавлених у існуванні безпечного медіа-середовища сторін; 
  2. завдання та зобов’язання державних установ і політичних діячів, де оцінювалось існування необхідної нормативно-правової бази, в тому числі стратегій, законів та інших нормативно-правових актів, покликаних гарантувати безпеку журналістів, а також здатність системи кримінальної та цивільної юстиції ефективно реагувати на існуючі для журналістів ризики на практичному рівні;
  3. завдання та реакція організацій громадянського суспільства та наукових кіл;
  4. завдання та зобов’язання медіа та їхніх посередників (журналістських спілок, професійних організацій тощо);
  5. завдання і реагування присутніх у країні органів системи ООН та інших міжнародних суб’єктів.

«Це перше глибоке та всеохоплююче оцінювання стану безпеки журналістів в Україні,- зауважила Л.Опришко. - В ньому аналізуються кількість та типи різного роду загроз, які не дають можливості журналістам безпечно працювати в інтересах суспільства в Україні. Особлива увага приділена новим видам ризиків, пов’язаних із війною. В результаті ми маємо документ, який чітко діагностує стан справ і показує, в якому напрямі необхідно більше працювати, щоб покращити ситуацію. При цьому, не тільки державні органи, але й самі медіа, їхні професійні та творчі спілки, міжнародні організації, що опікуються медіа, та українські неурядові медіа-організації можуть побачити, де їм необхідно докласти більше зусиль, щоб зробити медіасередовище в Україні більш безпечним. І, оскільки ситуація з безпекою не є сталою і може швидко змінюватись, це дослідження може стати відправною точкою для відслідковування динаміки змін. Таким чином, ми отримали зручний практичний інструмент, який дозволяє бачити ризики і управляти ними».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3030

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3311

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 122

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4303

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3765

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4751

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4809

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4889

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл