В Україні вперше оцінили стан безпеки журналістів
2022 рік став абсолютним викликом для безпеки журналістів в Україні, насамперед через повномасштабне вторгнення РФ. Ризики під час виконання завдань та у повсякденному житті дослідила ГО «Платформа прав людини», яка підготувала звіт.
Голова Комітету НААУ з питань медіа та рекламного права Людмила Опришко виступила одним із рецензентів підсумкового видання «Журналісти в розпал повномасштабної війни - репортаж про Україну», оприлюдненого на сайті ЮНЕСКО.
Звіт був підготовлений на основі показників безпеки журналістів, розроблених ЮНЕСКО, і охоплює період із 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року, ґрунтується на багатогранному підході, який поєднує інтерв’ю зі стейкхолдерами, масштабні дослідження та аналіз даних. Звіт змальовує картину українського медіапростору, на який серйозно вплинула низка викликів, повʼязана із періодом жорстокої війни, і який потребує постійної адаптації, інновацій і стратегічної міжнародної підтримки для забезпечення безпеки журналістів і збереження свободи преси в країні.
Видання охоплює п’ять напрямів:
- огляд стану безпеки журналістів в Україні, який враховує відповідні статистичні дані та оцінку розуміння та діяльності різних зацікавлених у існуванні безпечного медіа-середовища сторін;
- завдання та зобов’язання державних установ і політичних діячів, де оцінювалось існування необхідної нормативно-правової бази, в тому числі стратегій, законів та інших нормативно-правових актів, покликаних гарантувати безпеку журналістів, а також здатність системи кримінальної та цивільної юстиції ефективно реагувати на існуючі для журналістів ризики на практичному рівні;
- завдання та реакція організацій громадянського суспільства та наукових кіл;
- завдання та зобов’язання медіа та їхніх посередників (журналістських спілок, професійних організацій тощо);
- завдання і реагування присутніх у країні органів системи ООН та інших міжнародних суб’єктів.
«Це перше глибоке та всеохоплююче оцінювання стану безпеки журналістів в Україні,- зауважила Л.Опришко. - В ньому аналізуються кількість та типи різного роду загроз, які не дають можливості журналістам безпечно працювати в інтересах суспільства в Україні. Особлива увага приділена новим видам ризиків, пов’язаних із війною. В результаті ми маємо документ, який чітко діагностує стан справ і показує, в якому напрямі необхідно більше працювати, щоб покращити ситуацію. При цьому, не тільки державні органи, але й самі медіа, їхні професійні та творчі спілки, міжнародні організації, що опікуються медіа, та українські неурядові медіа-організації можуть побачити, де їм необхідно докласти більше зусиль, щоб зробити медіасередовище в Україні більш безпечним. І, оскільки ситуація з безпекою не є сталою і може швидко змінюватись, це дослідження може стати відправною точкою для відслідковування динаміки змін. Таким чином, ми отримали зручний практичний інструмент, який дозволяє бачити ризики і управляти ними».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.