"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокати БПД отримають оплату в зупинених провадженнях - ініціативу НААУ підтримала ВР

Надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру БПД у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається така допомога, зупинено. Тепер призначені у справі адвокати зможуть отримати оплату за надані послуги.
Відповідний Закон «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» ухвалила Верховна Рада 23 травня. Проект цього Закону раніше був підготовлений у Національній асоціації адвокатів України, запропонований підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету ВР з питань правової політики та внесений народними депутатами до парламенту 19 квітня за № 11186.
Нагадаємо, згідно зі ст. 335 КПК, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби.
На цій підставі суди часто приймають рішення про зупинення судового провадження. У тому числі у справах, де обвинуваченим надавалася безоплатна вторинна правнича допомога.
І в таких випадках адвокати протягом невизначеного строку не могли отримати оплату за вже надані ними послуги через відсутність необхідної підстави. За законодавством така оплата та відшкодування витрат здійснювалася лише у разі закінчення стадії провадження або у випадку дострокового припинення дії доручення. Але воно формально продовжує діяти, бо центри БПД не мали необхідних повноважень для його припинення. Тепер цю прогалину усунуто.
«19.04.2024 року я разом із моїми колегами народними депутатами України та за ініціативи Національної асоціації адвокатів України зареєстрували проєкт Закону,.. який вже сьогодні на засіданні Верховної Ради України було прийнято в цілому, - прокоментував ухвалення нормативно правового акта голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету Верховної Ради з питань правової політики Володимир Ватрас, який виступив одним із субʼєктів законодавчої ініціативи. - Відтепер у разі зупинення кримінального провадження у зв'язку з призовом обвинуваченого для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, доручення про надання БПП у кримінальному провадженні зупиняє свою дію, що дозволяє подати адвокатом акт надання безоплатної вторинної правничої допомоги з відповідними додатками та отримати оплату за фактично надані ним послуги».
У НААУ висловлюють удячність профільному комітету парламенту та всім народним депутатам, хто підтримує ініціативи, які спрямовані за забезпечення прав та гарантій адвокатської діяльності. Згідно з Конституцією кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Це право, попри запроваджений у країні воєнний стан, не підлягає звуженню. І реалізація цієї гарантії згідно Основного Закону покладено саме на адвокатуру.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?