Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту | НААУ

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Навчання
14:23 Пн 20.05.24 6691 Переглядів
Версія для друку

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

Досвідом використання коучингу в особистому професійному розвитку, а також у розвитку підлеглих і колег поділився під час вебінару на тему «Коучинг як інструмент професійного та особистісного розвитку адвоката, його підлеглих, а також юридичного бізнесу (знайомство з поняттям, досвід США)» член Ради Комітету НААУ з питань адвокатської етики, учасник програми з коучингу для керівників (executive coaching) Колумбійсього університету (Columbia University, USA) Сергій Бедрига.

Адвокат наголосив, що розвиток професіонала юридичного ринку не закінчується на етапі вивчення законів чи правоустановчої практики. Для досягнення професійного успіху потрібні також інші вміння та навички, у тому числі вміння слухати та чути клієнта, звичка до розвитку, високий емоційний інтелект та інші soft skills.

Багато прийомів ефективного менеджменту, які вже стали класикою управління і вивчаються у провідних бізнес-школах, є інструментами, які базуються на принципах коучингу.

Віра у потенціал співробітників і надання простору для ініціативи, культивування відповідальності та проактивної позиції підлеглих, вміння чути та розуміти аргументи та емоції колег – це все є дієвими принципами коучингу, які можуть вивести командну роботу у компанії на новий рівень. Такий підхід практикується у найуспішніших компаніях світу.

С. Бедрига з власного досвіду порівняв коучинг у США та Україні. Основною різницею між практикою коучингу в Україні та США він назвав сприйняття та визнання ефективності цієї професії. У США коучинг є визнаною практикою, яка часто використовується компаніями та корпораціями для підвищення ефективності керівників середньої та вищої ланки, а також цінних професіоналів.

Як правило, клієнтами коучів є саме професіонали високого рівня та цінні співробітники, які усвідомлюють необхідність постійного розвитку і відкриті до різноманітних способів досягнення власних цілей.

Деякі компанії мають коучів у своєму штаті, які постійно займаються індивідуальною роботою з працівниками компанії для підвищення їх результативності та рівня мотивації. Проводилися дослідження, де підтверджуються кращі фінансові результати компаній в США, які мають розвинуту культуру коучингу порівняно з тими компаніями, які не впроваджують коучинг як частину корпоративної культури.

Адвокат зазначив, що рівень розвитку цієї професії в Україні досягне американського рівня лише через певний час. Водночас нинішня інтенсифікація розвитку популярності коучингу є логічним продовженням подібних трендів у світі.

Презентацію можна переглянути за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3028

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3309

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 121

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4301

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3762

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4748

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4806

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4886

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл