Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту | НААУ

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Навчання
14:23 Пн 20.05.24 6753 Переглядів
Версія для друку

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

Досвідом використання коучингу в особистому професійному розвитку, а також у розвитку підлеглих і колег поділився під час вебінару на тему «Коучинг як інструмент професійного та особистісного розвитку адвоката, його підлеглих, а також юридичного бізнесу (знайомство з поняттям, досвід США)» член Ради Комітету НААУ з питань адвокатської етики, учасник програми з коучингу для керівників (executive coaching) Колумбійсього університету (Columbia University, USA) Сергій Бедрига.

Адвокат наголосив, що розвиток професіонала юридичного ринку не закінчується на етапі вивчення законів чи правоустановчої практики. Для досягнення професійного успіху потрібні також інші вміння та навички, у тому числі вміння слухати та чути клієнта, звичка до розвитку, високий емоційний інтелект та інші soft skills.

Багато прийомів ефективного менеджменту, які вже стали класикою управління і вивчаються у провідних бізнес-школах, є інструментами, які базуються на принципах коучингу.

Віра у потенціал співробітників і надання простору для ініціативи, культивування відповідальності та проактивної позиції підлеглих, вміння чути та розуміти аргументи та емоції колег – це все є дієвими принципами коучингу, які можуть вивести командну роботу у компанії на новий рівень. Такий підхід практикується у найуспішніших компаніях світу.

С. Бедрига з власного досвіду порівняв коучинг у США та Україні. Основною різницею між практикою коучингу в Україні та США він назвав сприйняття та визнання ефективності цієї професії. У США коучинг є визнаною практикою, яка часто використовується компаніями та корпораціями для підвищення ефективності керівників середньої та вищої ланки, а також цінних професіоналів.

Як правило, клієнтами коучів є саме професіонали високого рівня та цінні співробітники, які усвідомлюють необхідність постійного розвитку і відкриті до різноманітних способів досягнення власних цілей.

Деякі компанії мають коучів у своєму штаті, які постійно займаються індивідуальною роботою з працівниками компанії для підвищення їх результативності та рівня мотивації. Проводилися дослідження, де підтверджуються кращі фінансові результати компаній в США, які мають розвинуту культуру коучингу порівняно з тими компаніями, які не впроваджують коучинг як частину корпоративної культури.

Адвокат зазначив, що рівень розвитку цієї професії в Україні досягне американського рівня лише через певний час. Водночас нинішня інтенсифікація розвитку популярності коучингу є логічним продовженням подібних трендів у світі.

Презентацію можна переглянути за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1494

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2786

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4202

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4456

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5900

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13680

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл