Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту | НААУ

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Навчання
14:23 Пн 20.05.24 6649 Переглядів
Версія для друку

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

Досвідом використання коучингу в особистому професійному розвитку, а також у розвитку підлеглих і колег поділився під час вебінару на тему «Коучинг як інструмент професійного та особистісного розвитку адвоката, його підлеглих, а також юридичного бізнесу (знайомство з поняттям, досвід США)» член Ради Комітету НААУ з питань адвокатської етики, учасник програми з коучингу для керівників (executive coaching) Колумбійсього університету (Columbia University, USA) Сергій Бедрига.

Адвокат наголосив, що розвиток професіонала юридичного ринку не закінчується на етапі вивчення законів чи правоустановчої практики. Для досягнення професійного успіху потрібні також інші вміння та навички, у тому числі вміння слухати та чути клієнта, звичка до розвитку, високий емоційний інтелект та інші soft skills.

Багато прийомів ефективного менеджменту, які вже стали класикою управління і вивчаються у провідних бізнес-школах, є інструментами, які базуються на принципах коучингу.

Віра у потенціал співробітників і надання простору для ініціативи, культивування відповідальності та проактивної позиції підлеглих, вміння чути та розуміти аргументи та емоції колег – це все є дієвими принципами коучингу, які можуть вивести командну роботу у компанії на новий рівень. Такий підхід практикується у найуспішніших компаніях світу.

С. Бедрига з власного досвіду порівняв коучинг у США та Україні. Основною різницею між практикою коучингу в Україні та США він назвав сприйняття та визнання ефективності цієї професії. У США коучинг є визнаною практикою, яка часто використовується компаніями та корпораціями для підвищення ефективності керівників середньої та вищої ланки, а також цінних професіоналів.

Як правило, клієнтами коучів є саме професіонали високого рівня та цінні співробітники, які усвідомлюють необхідність постійного розвитку і відкриті до різноманітних способів досягнення власних цілей.

Деякі компанії мають коучів у своєму штаті, які постійно займаються індивідуальною роботою з працівниками компанії для підвищення їх результативності та рівня мотивації. Проводилися дослідження, де підтверджуються кращі фінансові результати компаній в США, які мають розвинуту культуру коучингу порівняно з тими компаніями, які не впроваджують коучинг як частину корпоративної культури.

Адвокат зазначив, що рівень розвитку цієї професії в Україні досягне американського рівня лише через певний час. Водночас нинішня інтенсифікація розвитку популярності коучингу є логічним продовженням подібних трендів у світі.

Презентацію можна переглянути за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 959

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 1022

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 8318

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 9259

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 9984

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 10188

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 10211

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 8867

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл